Skocz do zawartości

Włącznik świateł


deny23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z włącznikiem świateł w forku'99. Jest to pokrętło. Po przekręceniu, światła przygasają na chwile lub gasną by po chwili znowu zaświecić. Dopiero po "dokręceniu" przełącznika światła działają prawidłowo. Ale w trakcie włączania kierunkowskazów, światła przygasają na chwile.

Czy jest to problem z bezpiecznikami, czy może jakieś przepięcie jest na kablach, a może to wina samego pokrętełka, które nie do końca styka?

Jak takie pokrętęlko ewentualnie zdemontować i gdzie można zakupić (oprócz salonu Subaru)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po "dokręceniu" przełącznika światła działają prawidłowo. Ale w trakcie włączania kierunkowskazów, światła przygasają na chwile.

Czy jak "dokręcisz" włącznik świateł i się one zapalą normalnie, to jak będziesz włączał kierunkowskaz ale nie za włącznik świateł tylko blisko przy obudowie kierownicy, to też przygasają? Jak nie, to prawdopodobnie padnięty/zabrudzony przełącznik świateł. Można próbować rozebrać, można poszukać używanego w jakimś tam stanie (jest forum kupię/sprzedam), można kupić nowy i cieszyć się nim kolejne 10 lat :)

Ogólnie w Subaru nie specjalnie często się tego włącznika używa, bo na światłach jeździ się cały rok, a po wyłączeniu stacyjki światła i tak gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Sprawdziłem i jeśli włączam kierunkowskazy blisko przy obudowie, to nie ma tego problemu.

Wygląda na to że to pokrętelko coś sie popsuło. Spróbuje zdemontować i zajrzeć tam. Może się uda naprawić.

 

Spróbuję odświeżyć mam ta samą przypadłość i pytanie następujące do Ciebie deny23 czy rozbierałeś ten przełącznik czy wymieniałeś i jakie były efekty jeżeli chodzi o ewentualne rozbieranie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...