Skocz do zawartości

Przekładnia kierownicza-


potok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

byłem wczoraj na serwsie , robiłem oleje i filtry, ale prosiłem chłopaków ,żeby zajrzeli czy wszystko pozostałem jest ogólnie ok. No i nie mieli większych zastrzeżeń ale powiedzieli ,że powinienem się przyglądać przekładni kierowniczej, bo coś tam może być nie tak.

I teraz pytanie, czy ktoś z was miał taki przypadek,jak naprawialiście, jakie koszta itp?

Nie wiem czy dla świetego spokoju nie zacznę odkładać już kasy na naprawę...

 

pozdro

 

Potok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potok, przekładnia kierownicza to temat znany w WRXach (w przeciwieństwie do STI, gdzie jest duuużo trwalsza). Zasadniczo jak już coś się zacznie dziać, to raczej w grę wchodzi regeneracja. Koszt taki sam, jak kupno używanej (600-1000pln) a wiesz co masz. Mi się to zdarzyło, ale auto miało już ~90 tysięcy przebiegu.

 

Trzeba pilnować (w WRXach szczególnie):

- czy nic z niej nie cieknie - najlepiej przy każdej okazji, a absolutne minimum to przy każdym przeglądzie,

- poziomu płynu do wspomagania - też jak najczęściej,

- czy nie ma luzów na drążkach,

- stanu mocowań przekładni,

- odgłosów pracy pompy wspomagania - na to bardzo uczulam, bo to są wszystko naczynia połączone i jakieś problemy z pompą mogą się przełożyć (a znając prawa Murphy'ego przełożą się) na problemy z przekładnią,

- stanu tarcz hamulcowych.... tak, tak... jak pogniesz tarcze (o co w WRXach wyjątkowo łatwo) i będziesz miał ostre bicie na kierownicy przy hamowaniu, to nie dziw się, że w nastepnej kolejności po d... dostaną drążki, przekładnia i jej mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potok, przekładnia kierownicza to temat znany w WRXach (w przeciwieństwie do STI, gdzie jest duuużo trwalsza). Zasadniczo jak już coś się zacznie dziać, to raczej w grę wchodzi regeneracja. Koszt taki sam, jak kupno używanej (600-1000pln) a wiesz co masz. Mi się to zdarzyło, ale auto miało już ~90 tysięcy przebiegu.

 

Trzeba pilnować (w WRXach szczególnie):

- czy nic z niej nie cieknie - najlepiej przy każdej okazji, a absolutne minimum to przy każdym przeglądzie,

- poziomu płynu do wspomagania - też jak najczęściej,

- czy nie ma luzów na drążkach,

- stanu mocowań przekładni,

- odgłosów pracy pompy wspomagania - na to bardzo uczulam, bo to są wszystko naczynia połączone i jakieś problemy z pompą mogą się przełożyć (a znając prawa Murphy'ego przełożą się) na problemy z przekładnią,

- stanu tarcz hamulcowych.... tak, tak... jak pogniesz tarcze (o co w WRXach wyjątkowo łatwo) i będziesz miał ostre bicie na kierownicy przy hamowaniu, to nie dziw się, że w nastepnej kolejności po d... dostaną drążki, przekładnia i jej mocowania.

:shock:

Dzięki za cenne podpowiedzi, obstawiam jednak ze będzie trzeba regenerować, sprawa chce sie zajac dopiero jak wiosna przyjdzie do końca. Bo wtedy sprawdze jakie są skutki latania zima i jak wygląda dokładnie zawieszenie i wszystko.

Dzibi ile płaciłes i gdzie robiłes regeneracje?

 

Zna ktoś kogos w okolicach Wrocławia, kto ogararnia temat porządnie?

 

pozdrawiam

 

potok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potok, nic Ci to nie powie, ale ja robiłem u NAGENGASTA w Gdańsku. Jestem zadowolony, polecam. Zasadniczo najlepiej, gdy jest to porządny zakład regenerujący różne układy hydrauliczne, w tym też sprawy motoryzacyjne - amorki, przekładnie itp. to wiesz, że raczej będziesz miał dobrze zrobione. Popytaj w ASO, albo w innych nieautoryzowanych zakładach naprawczych, co robią z przekładniami, gdzie odsyłają do naprawy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potok, nic Ci to nie powie, ale ja robiłem u NAGENGASTA w Gdańsku. Jestem zadowolony, polecam. Zasadniczo najlepiej, gdy jest to porządny zakład regenerujący różne układy hydrauliczne, w tym też sprawy motoryzacyjne - amorki, przekładnie itp. to wiesz, że raczej będziesz miał dobrze zrobione. Popytaj w ASO, albo w innych nieautoryzowanych zakładach naprawczych, co robią z przekładniami, gdzie odsyłają do naprawy itp.

Dzięki. Ja ogarną to na terenie wrocławia gdzieś.

Będę obserwował problem, i podziele sie jak cos wymysle.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...