Skocz do zawartości

Zapinacie pasy?


Sabor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Raczej nie zapinałem pasów :arrow: Do czasu gdy dostałem po raz drugi w ciagu poprzedniego miesiaca mandat w w wysokości 100 plnów i 2pkt karne :oops: Teraz staram sie o tym pamietać choć nie łatwo to przychodzi :roll: . Od kilku lat pracuje jako kierowca - handlowiec. Niestety nabawiłem sie nawyku nie zapinania pasów podczas ciągłego wsiadania i wysiadania z auta. Mam nadzieję że to jest uleczalne :???: P.S Mam pytanko :idea: Co zrobić w przypadku jak sie zgubi kwit mandatu.Jakie represje czekaja na ukaranego mandatem gdy nie ujści zapłaty :?: Dodam że prowadzę działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa główne sposoby ściągania należności:

1) Przez urząd skarbowy. Jeżeli na Twoim rachunku jest więcej niż 2,5tys, US w porozumieniu z bankiem blokuje na rachunku kwotę mandatu, powiększoną o koszty (zwykle kilkanaście PLN). Wtedy też bank może zablokować realizacje stałych zleceń. Te pieniądze są zablokowane do czasu uiszczenia należności.

Wpłaty dokonujesz w US. Jeżeli tego nie zrobisz zablokowana wcześniej suma jest automatycznie pobierana z rachunku, powiększona oczywiście o jeszcze dodadkowe koszty tytułem kosztów :razz: (30PLN).

 

2) Przez komornika sądowego. Sposób bardziej kosztowny i problemowy. Częściej komornik sądowy egzekwuje należności za mandaty wystawiane przez sąd grodzki (np. kiedy odmówiłeś przyjęcia mandatu i przegrałeś sprawę). W moim przypadku to było ostatnio:

200PLN- mandat + kilkanaście PLN- koszty :roll: + 314PLN koszty egzekucji konorniczej :shock:

 

Zarówno komornik, jak i US mogą zablokować cały rachunek bankowy,

co jest ponoć częściej praktykowane, kiedy prowadzi się działalność gospodarczą :evil:

 

Jednak polecam zapinać pasy odruch jest łatwy do wyrobienia, a po za tym w pasach się po prostu lepiej jeździ (przynajmniej ja tak mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Giechu :!: Akurat dostałem jeden mandat w Twoich stronach a dokładnie w Ładnej :evil: . Co jeśli go zgubiłem :?: Czy wpłata idzie na konto danego województwa czy jak :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzycielem należności z tytułu mandatu karnego jest właśnie województwo. Musisz teraz ustalić nr rachunku bankowego właściwego urzędu wojewódzkiego dla mandatów, ale przydał by się również numer mandatu celem określenia tytułu wpłaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...