Skocz do zawartości

Na co zwracac uwage przy zakupie Legacy?


Gość chronos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowy na tym forum.

Przymierzam sie do zakupu mojego pierwszego Subaru. Interesuje mnie Legacy z silnikiem 2 lub 2.5 litra z automatyczna skrzynia biegow. W gre wchodzi samochod z lat 2001 do 2004 (rowniez IV generacja pierwsze wypusty).

 

Na co zwracac szczegolnie uwage przy zakupie takiego auta aby nie kupic kota w worku? Zalezy mi na aucie z napedem an 4 kola ktore bedzie bezawaryjne i ktorym bede mogl sie cieszyc przez kilka najblizszych lat bez wiekszych dodatkowych nakladow finansowych. Jakie sa krytyczne punkty Subaru legacy? Serdecznie prosilbym o porade.

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak powaznie, to przy IV gen, dowiedz sie czy dwumasa byla wymieniana , jak juz masz dylemat 2.0 a 2,5 kup to drugie, nie bedziesz pozniej zadawal pytan "jak wycisnac wiecej koni" :)

Automat nie ma dwumasy :mrgreen:

Mocy zawsze będzie za mało :mrgreen:

chronos Można taki egzemplarz znalezć - może to być OBK z silnikiem 2.5 i automatem - ja mam taki . Kłopotów poważnych nie mam , ale uważam że nie powinno się tego samochodu kupować jako pierwszego . Moim zdaniem auto ma często bolączki niezbyt uciążliwe , ale trzeba sobie umieć z tym radzić . Automat jest fajny , ale nie w tym aucie . Awarii nie będzie jeśli będziesz bardzo dbał . Ja mam co chwilę jakieś kłopoty , mało kosztowne , ale częste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy moze sie zapomniec: :lol:

Też tak myślę .

Moim zdaniem trzeba być bardzo ostrożnym i nie żałować pieniędzy na dobrego fachowca . Dobry mechanik nie będzie kierował się emocjami i na dodatek fachowo oceni stan auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A możecie polecić jakiegoś mechanika we Wrocławiu, który jest w stanie obejrzeć i ocenić Subaraka? Mnie interesuje starsze pudło, rocznik ok. 2000, Legacy/Outback.

 

I niniejszym się witam, bo to mój pierwszy post na tym forum (poza ogłoszeniem w dziale Kupię-Sprzedam). Pozdrawia zadowolony posiadacz Golfa III Kombi, który chciałby przesiąść się na Subaraka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakiegoś mechanika we Wrocławiu

Tak, oficjalnie polecamy ASO. Masz JM na Bałtyckiej. i żeby nie było. Ja nie żartuje :twisted: Usługa niezbyt droga i zdecydowanie warto.

Mojego Subaraka Marcin obejrzał w te i nazad i nic nie przeoczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...