Jump to content

Skrzypek w skrzyni

Niedźwiedź
 Share

Recommended Posts

Hej

mam w Forku pasażera na gapę-skrzypka. Siedzi gdzieś w okolicach drążka zmiany biegów i ...skrzypi na delikatnych nierównościach-zjazd z krawężnika, nierówna kostka ale też szybkie ruszanie drążkiem itp.

Co to za skrzypek (jakaś guma przy drążku?) i jak się go pozbyć?

Pzdr

Możesz zrobić tak, odkręcić gałke od lewarka,następnie sciągnąc osłonke i zabaczyć na dole w okolicy łoża gałki.Lub tez na podnośniku lub kanale mocowanie na poduszce,albo połączenie lewarka na skrzyni.Masz tam poduszkę gumową.Powinienieś namierzyc.Powodzenia :wink:

Wez ją prosze nasmaruj czymś co jest neutralne wazelinka itp.Najpierw zlokalizuj i bez strachu nic się nie dzieje. :smile: :wink:

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 8:02 pm ]

Warto zaóważyć jedną rzecz jeszcze,czy lewarek wześniej chodził na boki w miare oporowo tzn czy wraca sam na srodek wiesz chodzi mi oto czy czasem nie ulotniła się taka mała sprężynka która pomaga w tym żeby lewark wracał na środek.Należy to najpierw sprawdzić,ale to wszystko to nic grożnego.

Maras, Dzieki ale co ja mam zrobić z ta guma jak ją już zlokalizuje?

Bo tam niema innych elementów które mogły by wydawać takie dżwięki . Może trzeba będzie rozebrać tunel ? Nie do wszystkiego się dostaniesz od góry .

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 7:46 am ]

próbuję Ci wysłać PW ale coś nie wychodzi z mojej skrzynki :roll:

Wczoraj to i ja sobie odpuściłem forum , bo nie chodziło . :sad:

odkręciłem drążek ze skórzanym pokrowcem, zdjąłem gumową osłonę, a pod spodem kolejna partia części, których już nie dotykałem - jakaś płytka metalowa z guma naokoło i otwór przez który widać mechanizm drążka. Dalej nie brnąłem z rozkręcaniem, bo się bałem, że coś roz'teges i nie będę mógł z auta korzystać. Muszę jakiegoś manuala dorwać.

A może można gdzieś tam od góry WD-40 psiknąć czy coś?

Skrzypek w skrzyni

na dachu widziałem....ale że się przeniósł....cóś nowego....

do samrowania gumy łożyskującej część mechanizmu zmiany biegów, bo tam skrzypi, należy stosowac nie ropopochodne smarowidło, coby gumak nie spuchł... :smile:

Cytat:

Skrzypek w skrzyni

do samrowania gumy łożyskującej część mechanizmu zmiany biegów, bo tam skrzypi, należy stosowac nie ropopochodne smarowidło, coby gumak nie spuchł... :smile:

a da radę to "opsikać" :mrgreen: od gury tym mazidłem :?: :lol: Coś polecasz?

Smar silikonowy pewnie nie zaszkodzi innym podzespołom co? Pytam, gdybym nie trafił tam gdzie trzeba :-)

Dostaniesz taki smar na stacjach benzynowych i sklepach motoryzacyjnych . O to właśnie chodzi aby nie niszczył gumy .

Cytat:

Skrzypek w skrzyni

a da radę to "opsikać" :mrgreen: od gury tym mazidłem :?: :lol: Coś polecasz?

silikonowe smarowidło w spraju, patrz, żeby w składzie nie było nafty, ropy, itp bo Ci zeźre gumaka. jak zdejmiesz plastikowy tunel, i zewnętrzną gumę na dźwigni, tą harmoszkę, (tak daleko już chyba zabłądziłeś :lol: )to dojdziesz do skrzypka, najlepiej użyj spraja z rurką :lol:

Ale jeśli użyjesz tego silikonowego , to nigdy nie będzie za dużo . Możesz posmarować i inne elementy podejrzane - nic się nie stanie .

Ok, wróciłem. Opsikałem wszystko dookoła - łącznie z okularami i szybami :lol: Ale, o ile zniknęły inne odgłosy, których wcześniej nie rozpoznawałem, a teraz wiem, że ich nie ma bo...ich nie ma, o tyle główny skrzypek został. I to jest gdzieś w głębi, bardziej pod deską rozdzielczą, przy silniku (okolice nr 5/15 z rysunku ?). No tam już z moim sprayem nie dojdę :roll:

No tam już z moim sprayem nie dojdę :roll:

A od dołu ?

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 10:35 pm ]

Jak nie masz gdzie to ja mam kanał - jakieś 65 km od Ciebie i na pojeżdżawkę do NMn / Pilicą bliziutko :mrgreen: