Skocz do zawartości

Skrzypek w skrzyni


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

mam w Forku pasażera na gapę-skrzypka. Siedzi gdzieś w okolicach drążka zmiany biegów i ...skrzypi na delikatnych nierównościach-zjazd z krawężnika, nierówna kostka ale też szybkie ruszanie drążkiem itp.

Co to za skrzypek (jakaś guma przy drążku?) i jak się go pozbyć?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak, odkręcić gałke od lewarka,następnie sciągnąc osłonke i zabaczyć na dole w okolicy łoża gałki.Lub tez na podnośniku lub kanale mocowanie na poduszce,albo połączenie lewarka na skrzyni.Masz tam poduszkę gumową.Powinienieś namierzyc.Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez ją prosze nasmaruj czymś co jest neutralne wazelinka itp.Najpierw zlokalizuj i bez strachu nic się nie dzieje. :smile: :wink:

 

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 8:02 pm ]

Warto zaóważyć jedną rzecz jeszcze,czy lewarek wześniej chodził na boki w miare oporowo tzn czy wraca sam na srodek wiesz chodzi mi oto czy czasem nie ulotniła się taka mała sprężynka która pomaga w tym żeby lewark wracał na środek.Należy to najpierw sprawdzić,ale to wszystko to nic grożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, Dzieki ale co ja mam zrobić z ta guma jak ją już zlokalizuje?

Bo tam niema innych elementów które mogły by wydawać takie dżwięki . Może trzeba będzie rozebrać tunel ? Nie do wszystkiego się dostaniesz od góry .

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 7:46 am ]

próbuję Ci wysłać PW ale coś nie wychodzi z mojej skrzynki :roll:

 

Wczoraj to i ja sobie odpuściłem forum , bo nie chodziło . :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem drążek ze skórzanym pokrowcem, zdjąłem gumową osłonę, a pod spodem kolejna partia części, których już nie dotykałem - jakaś płytka metalowa z guma naokoło i otwór przez który widać mechanizm drążka. Dalej nie brnąłem z rozkręcaniem, bo się bałem, że coś roz'teges i nie będę mógł z auta korzystać. Muszę jakiegoś manuala dorwać.

A może można gdzieś tam od góry WD-40 psiknąć czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypek w skrzyni

 

na dachu widziałem....ale że się przeniósł....cóś nowego....

 

do samrowania gumy łożyskującej część mechanizmu zmiany biegów, bo tam skrzypi, należy stosowac nie ropopochodne smarowidło, coby gumak nie spuchł... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Skrzypek w skrzyni

 

 

na dachu widziałem....ale że się przeniósł....cóś nowego....

 

do samrowania gumy łożyskującej część mechanizmu zmiany biegów, bo tam skrzypi, należy stosowac nie ropopochodne smarowidło, coby gumak nie spuchł... :smile:

a da radę to "opsikać" :mrgreen: od gury tym mazidłem :?: :lol: Coś polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar silikonowy pewnie nie zaszkodzi innym podzespołom co? Pytam, gdybym nie trafił tam gdzie trzeba :-)

Dostaniesz taki smar na stacjach benzynowych i sklepach motoryzacyjnych . O to właśnie chodzi aby nie niszczył gumy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Skrzypek w skrzyni

 

 

na dachu widziałem....ale że się przeniósł....cóś nowego....

 

do samrowania gumy łożyskującej część mechanizmu zmiany biegów, bo tam skrzypi, należy stosowac nie ropopochodne smarowidło, coby gumak nie spuchł... :smile:

a da radę to "opsikać" :mrgreen: od gury tym mazidłem :?: :lol: Coś polecasz?

 

silikonowe smarowidło w spraju, patrz, żeby w składzie nie było nafty, ropy, itp bo Ci zeźre gumaka. jak zdejmiesz plastikowy tunel, i zewnętrzną gumę na dźwigni, tą harmoszkę, (tak daleko już chyba zabłądziłeś :lol: )to dojdziesz do skrzypka, najlepiej użyj spraja z rurką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wróciłem. Opsikałem wszystko dookoła - łącznie z okularami i szybami :lol: Ale, o ile zniknęły inne odgłosy, których wcześniej nie rozpoznawałem, a teraz wiem, że ich nie ma bo...ich nie ma, o tyle główny skrzypek został. I to jest gdzieś w głębi, bardziej pod deską rozdzielczą, przy silniku (okolice nr 5/15 z rysunku ?). No tam już z moim sprayem nie dojdę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam już z moim sprayem nie dojdę :roll:

A od dołu ?

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 10:35 pm ]

Jak nie masz gdzie to ja mam kanał - jakieś 65 km od Ciebie i na pojeżdżawkę do NMn / Pilicą bliziutko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...