Skocz do zawartości

Klapa tylna - telepanie


Spokojny

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten jest pewnie równie typowy jak "gdzie się wyłączają światła postojowe?", ale przyznam, że nie mam czasu brnąć w szukajkę dla tak banalnej sprawy :razz:

 

Sprawa jest prosta acz irytująca. Klapa tylna telepie się niemiłosiernie. Wymieniałem już ucho zamka (było wyrobione). Próbowałem regulować. Narazie bez sukcesu. :evil:

Jakieś sugestie, podpowiedzi, nowatorskie idee (coś lepszego niż podłożenie ściereczki czy innego badziewia :mrgreen: )?

Gotów jestem oprócz rozdania pomuków rozdać nawet piwo i ukraińską wódkę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować system dociągania drzwi od merca . :razz: Może zamontujesz takie gumy takie jak przy klapie silnika ? A tak swoją drogą , to zawiasy możesz mieć już wyrobione i one klepią ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiasy raczej by skrzypialy...

Nie pytam więc :mrgreen: Jeśli jest luz , to będą się telepać . Na skrzypienie jest smar silikonowy albo wazelina . W tej klapie jest luz - mam tak w imprezie , ale nie jest to bardzo dokuczliwe - a może ja jestem wyrozumiały dla auta z przebiegiem 530kkm ? :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 2:50 pm ]

A może to telepie się tablica rejestracyjna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam do pytanie. U mnie też się tłucze tylna klapa jak w starym Ikarusie. Cholery można dostac. Nie wiem co robili z klapą w serwisie podczas przeglądu, ale nic nie pomogło.

marek-szulczyk, ten system dociągania drzwi z merola, to piszesz poważnie? Dałoby się to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne zamykanie tylnej klapy byłoby z dwóch względów dobre. Po pierwsze, klapa zamykana zawsze z tą samą siłą i dociągiem co powinno załatwic sprawę telepania. Po drugie bajer i wygoda :cool:

Tylko jak to zrobic :?:

Może SIP zacznie sprzedawac upgrade do drzwi bagażnika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa osłona została już podklejona uszczelką do okien :grin: więc nie ma prawa się telepać. Tablica rejestracyjna przeszła podobną operację. Zawiasy to sprawa do sprawdzenia.

Narazie najbardziej podoba mi się pomysł z gumkami autorstwa marek-szulczyk za co kolegium oceniające w postaci mojej osoby przyznaje pomóka :smile: ["ó" czy "u"... żaden słownik nie zna odpowiedzi :mrgreen: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę pomuka :mrgreen: Pamiętaj , że musiałbyś wywiercić dwa otwory , aby wkręcić te odboje gumowe . Naklejanie dodatkowych uszczelek zawsze kończy się szybkim zgnieceniem ich . Możesz kupić w markecie takie korki do podklejania pod nogi mebli . Oklej taśmą klapę w miejscu przylegania do karoserii , to może zostaną jakieś ślady w miejscach stukania ? Tak tylko głośno myślę :mrgreen: Wiem , że to wkurzające i rozprasza uwagę . Może poczekaj na lepsze drogi - bez nierówności ? I za ostatnie zdanie poproszę o bonusowego pomuka /to o lepszych drogach/ :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 3:42 pm ]

Ooooooooooo - zwracam honor :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w mazowieckim są w planach szerokie drogi . Nie mogą tymczasem zamknąć do remontu żadnej , bo zakorkuje się pół Polski . Jak zbudują Trasę z Tarczyna na Ursynów , to do remontu pójdzie Raszyn . Wyobraż sobie maszyny przy modernizacji siódemki od Janek do Okęcia . Drugi przykład , to wlot do Krakowa - obok SIP- u .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lużne zawiasy mozna zregenerować, ale trzeba by było je zdemontować, wymienić trzpienie albo je tylko ,,spęczyć" młotkiem, a można też przy otwartej klapie włożyć w zawias kawałek grubszej gumy w taki sposób, żeby przy zamykaniu się zakleszczała i rozpychała obie części zawiasu na boki, w ten sposób zlikwiduje się trochę luz. Można też ,,zmanipulować" uszczelkę wklejając ją na jakiś silikon w pozycji lekko ,,wyciagniętej" z rantu, tak, żeby odpychała klapę, kasując w ten sposób luz klapy. Częstym powodem jest właśnie rozklepanie się uszczelki na płasko, jej odkształcenie, co powoduje j.w. lepiej by było ja wymienić na nową, ale pewno problem....Mam nadzieję, że zasłużyłem na następnego z kolekcji moich pięknych pomuczków... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A jaka rada na ten latający i hałasujący plastik od wewnątrz klapy oraz na wodę lejąca mi się na głowę podczas otwierania klapy po deszczu (takie dwie stróżki ze skrajów zewnętrznego plastiku). I może coś jeszcze o tym jak zamontować tablicę rejestracyjną by była cicha.

 

To jakby wyczerpuje chyba zagadnienia związane z klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...