Skocz do zawartości

Czy reset pamięci AT jest wskazany po wymianie ATFu?


wlyszkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, proszę o info czy macie doświadczenia w sprawie resetu komputera, który ponoć pomaga "układać" się AT po wymianie ATFu. Na jednym z forów znalazłem cytat z Subaru service manual:

 

Immediately after ATF (automatic

transmission fluid) is replaced, you

may feel that the automatic transmission

operation is somewhat unusual.

This results from invalidation of data

the on-board computer has collected

and stored in memory to allow the

transmission to shift at the most appropriate

times for the current condition

of your vehicle. Optimized shifting

will be restored as the vehicle continues

to be driven for a while.

 

Tamtejsi forumowicze stwierdzili i przetestowali, że lepiej wykonać reset komputera aby AT bez starych zapisów w pamięci nauczyła się optymalnej współpracy z nowym ATFem (bo nawet jeśli to jest ten sam, który był zalany poprzednio to i tak wiele będą się różnić: zużyty i nowy).

 

Pytanie kolejne: jak bezpiecznie taki reset pamięci AT wykonać? Odłączyć tylko bezpiecznik od AT na pół godziny czy odłączyć akumulator (masa 1-off, ostatnia-on) na noc a rano nie włączając żadnych urządzeń typu nawiew, klima oświetlenie - poza uruchomieniem silnika - nagrzać silnik aż się włączy wentylator a potem wyłączyć i gotów do jazdy.. Taki sposób znalazłem.

 

Z góry dzięki za posty.. :-)

 

[ Dodano: Pią Sie 28, 2009 9:55 pm ]

A może wystarczy wyjąc np. na pół godziny bezpiecznik od AT control unit niż kasować pamięć wszystkich urzadzeń? Do komputera AT jest dedykowany bezpiecznik pod maską w MY08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Twoim , ale w moim nie trzeba resetować . Poprzedni właściciel wymieniał olej skrzyni w zakładzie który znam /niestety jego złą opinię też / . Wiem , że ten zakład nieautoryzowany , nie ma możliwości zrobić nic w subaru oprócz wymiany oleju . Wiem , że nic nie robili . Skrzynia sama dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy po kilku kilometrach - tak mi powiedzieli w ASO . Może się mylę , ale w imprezie też nic nie robiłem i wszystko działa jak wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...