Skocz do zawartości

Uszczelnienie pomiędzy wlotem z innego modelu i IC z innego


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że...

 

Mam IC z modelu STI MY06', który rzekomo da się bez rzeźby zamontować w komorze silnika w moim WRX MY02'. Jest jeden zonk. Jak wiadomo, seryjny splitter (ta blacha montowana pod maską) od WRXa jest naturalnie dostosowany do wymiarów IC z WRXa i obejmie może... hmmm... połowę tego IC? Nie więcej chyba. Więc tak chyba nie ma sensu tego montować, prawda? Z mojego rozumowania wtedy część IC by była poprawnie chłodzona, a część nie byłaby chłodzona w ogóle, więc pewnie wydajność takiego IC nie byłaby zasadniczo większa, niż serii.

 

Mam też tą blachę pod maskę z modelu STI 02' dlatego, że podpasuje do maski - te same punkty mocowań śrub itp. też praktycznie bez rzeźby. I do tego ma dyszę do natrysku na IC, czyli to tak jakby mi się kiedyś zachciało jeszcze przy tym pobawić :wink: Ale nie o tym mowa. Z tą blachą z STi bug eye jest już dużo lepiej co do wymiarów tej uszczelki, bo jest ona prawie, prawie dopasowana do tego większego IC. Tak konkretnie, to jest około 1-1,5cm za mała po długości i szerokości. Czyli generalnie różnica niewielka. Ale nie wiem, czy przypadkiem nie wystarczająco duża, żeby powietrze sobie boczkiem uciekało. Przyjrzałem się, jak seryjna uszczelka przylega do małego IC w tej chwili i to jest praktycznie idealne dopasowanie.

 

Teraz pytania - czy można to jakoś uszczelnić? Jeżeli tak, to jak i czym (zważając na temperaturę pracującego IC). Generalnie widzę, że brakuje tak po kilka milimetrów i być może da radę to jakoś dodatkowo uszczelnić albo nie wiem... rozciągnąć tą uszczelkę?

 

Czy może zamontować tą blachę z STI02' prosto na IC z STI 06' nie przejmując się zbytnio tymi kilkoma milimetrami po każdej stronie - bo tyle pewnie zostanie?

 

Czy może generalnie żeby to grało i działało trzeba przerobić całą tą blachę? Ma ktoś może jakieś doświadczenie z zabawą z tym elementem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy może zamontować tą blachę z STI02' prosto na IC z STI 06' nie przejmując się zbytnio tymi kilkoma milimetrami po każdej stronie - bo tyle pewnie zostanie?

tak bym wlasnie zrobil :smile:

 

z tego co wiem, wiele osob z DUZYMI aftermarket'owymi jezdzi sobie bez tych spliterow i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4 To znaczy ludzie jeżdżą w ogóle bez tej blachy? :shock:

nie tylko jezdza, ale nawet stroja auta :mrgreen:

 

jak pisalem, skoro masz spliter od buga STi, zaloz go i imho bedzie jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomuk poszedł, dzięki za podpowiedź. Będziem działać...

 

[ Dodano: Czw Maj 28, 2009 1:27 pm ]

Lecę to jeszcze raz obwąchać. Ale już z innym nastawieniem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak chyba nie ma sensu tego montować, prawda? Z mojego rozumowania wtedy część IC by była poprawnie chłodzona, a część nie byłaby chłodzona w ogóle, więc pewnie wydajność takiego IC nie byłaby zasadniczo większa, niż serii.

 

Dokładnie tak.

 

Aby cokolwiek zyskać tą wymianą, oprócz efektu wizualnego po otwarciu maski, trzeba albo samemu dorobić splitter (nie musi on być co do milmetra zgodny z rozmiarem IC, choć im bardziej jest zgodny, tym lepiej), albo kupić coś takiego:

 

http://www.processwest.com.au/website/p ... litter.htm

 

Notabene ja, dorabiając splitter, kierowałbym się fotkami z process west.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś podpowiedzieć jakiś domowy sposób na porównanie temperatury powietrza za seryjnym IC, oraz za większym IC po wymianie? Podejrzewam, że to tak naprawdę powinno być głównym kryterium oceny sprawności IC, oraz poprawności montażu splittera.

 

Panowie z tej firmy podpowiedzianej przez Przemqa na przykład:

 

http://www.processwest.com.au/website/p ... litter.htm

 

Zastosowali chyba jakąś termoparę wpiętą przed przepustnicą. Ma ktoś jakiś prosty do realizacji pomysł?

 

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 1:07 pm ]

Coś takiego może:

http://www.allegro.pl/item646111991_ter ... urowa.html

:?: :?: :?:

 

Tylko co z tym zrobić jak już się kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...