Skocz do zawartości

Studencki wypoczynek w górach.


lukasdraz

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w sierpniu na 2 tygodnie na południe Polski, żeby trochę sobie odpocząć po całym roku pracy i nauki i mam do Was parę pytań. :wink:

Pierwszy tydzień mam już zaplanowany w Poroninie ale nie wiem za bardzo gdzie pojechać na kolejne parę dni. Myślałem żeby gdzieś w Karpaty pojechać, ale nie uśmiecha mi się jechać 12 godzin pociągiem. Dlatego chciałbym pojechać gdzieś w Beskid Śląski, w okolice Wisły. Nigdy nie byłem w tamtych rejonach więc kompletnie nie mam pojęcia, gdzie sobie urządzić bazę wypadową na jakieś wycieczki. Będziemy musieli i tak busami dojeżdżać, ale nie chciałbym aby zajmowało to zbyt dużo czasu. Jakie miejsce byście polecili ? Wisła ? Okolice Wisły ? Jakieś inne miasteczko ? No i co by tam trzeba obowiązkowo zobaczyć, gdzie pochodzić i co pozwiedzać :wink:

Za każdą pomoc będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą bazą będzie Bielsko. Powód jest prosty - masz dojazd w każdym kierunku nie drogie noclegi (kampingi, schroniska). Zobaczyć: w samym Bielsku zamek Sółkowskich, Rynek, Dom Tkacza, no i pare muzeów, Żywiec, jezioro Żywieckie (popływać), góra Żar z z lotniskiem, Zwardoń, Rajcza, Milówka, blisko na Słowację, Szczyrk, Wisła, Ustroń, Cieszyn, Czeski Cieszyn i pare piwek :wink: , Skoczów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Sucha Beskidzka, . Górskie wędrówki w każdej ilości.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany być może ulegną małej zmianie i drugi tydzień spędzimy w okolicach Krakowa. :mrgreen: Nie musi być to centrum Krakowa, bo i tak pewnie zwiedzanie Krakowa zajmie nam jeden dzień, a potem chcemy na pewno do Wieliczki się wybrać. Co jeszcze w tamtych okolicach możecie polecić ? Co warto zobaczyć ? No i czy możecie polecić jakieś miejsca do zatrzymania się, tak coś do około 50zł za dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem chcemy na pewno do Wieliczki się wybrać

 

Jeśli chcecie w Wieliczce zwiedzać kopalnię soli to polecam również (a moim zdaniem może nawet bardziej) kopalnię w Bochni. Jest dużo bardziej "surowa" i "prawdziwa". Wieliczka przy niej to jak "krupówki" w Zakopanem. :mrgreen:

 

Co jeszcze w tamtych okolicach możecie polecić ? Co warto zobaczyć ?

 

Poza samym Krakowem to:

 

W okolicach Wieliczki - zamek w Niepołomicach i w Dobczycach.

Po drugiej stronie Krakowa - zamek w Pieskowej Skale i (właściwie ruiny) w Tenczynku.

Trochę bliżej Krakowa: klasztor w Tyńcu i na Bielanach (ale uwaga - w tym ostatnim kobiety wpuszczają tylko w kilka dni w roku :wink: ).

 

A jak będziecie mieć dosyć zwiedzania zabytków to polecam spacerek po Puszczy Niepołomickiej, albo którejś z dolinek podkrakowskich (Kobylańska, Będkowska, Bolechowicka, Prądnika w Ojcowie).

 

Dla miłośników mrocznych klimatów Jaskinia Nietoperzowa w Jerzmanowicach i Grota Łokietka w Ojcowie. :twisted:

 

 

Można też zrobić wycieczki łączone:

Zamek w Pieskowej Skale + Dolina Prądnika +Jaskinia Łokietka

Zamek w Niepołomicach + Puszcza

Tenczynek + Las wokół

Klasztor na Bielanach + Las Wolski + ZOO + Kopiec Piłsudskiego + Kopiec Kościuszki :mrgreen:

 

 

Ot kilka propozycji. Dla kogoś z Krakowa oczywiste i oklepane, ale dla gości z Gdańska już niekoniecznie. :wink:

 

No i czy możecie polecić jakieś miejsca do zatrzymania się, tak coś do około 50zł za dobę.

 

W Krakowie raczej bez szans, trzeba szukać coś w okolicach (może tych lokalizacji co wymieniłem. :roll: ).

Ale kto wie, może się uda. Życzę powodzenia. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikor wielkie dzięki ;)

 

Ni ma za co :razz:

 

Zna ktoś to miejsce ? Warunki mi w sumie odpowiadają, blisko jest to centrum?

 

Baaardzo blisko, a jeśli do tego w dobrej cenie, to bliżej chyba się nie da :wink:

Może być jeden minus - jak będziecie mieć pokój "od frontu", to jest to przy chyba najbardziej ruchliwej ulicy w Krakowie :???:

Ale jak macie napięty harmonogram, to może nie być czasu na sen... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...