Skocz do zawartości

Syk klimy i brak działania.


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy to coś poważnego? Klima wydaje ciągle trwające syki, i prawie nie czuć różnicy kiedy jest włączona. Serwis mam dopiero na po święta. Zastanawiam się czy to po prostu chodzi o nabicie jej, czy coś poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, ciągłe syczenie przy włączonej klimie i słaba skuteczność może oznaczać zbyt małą ilość czynnika, syczy wtedy "pod kokpitem" ( w miejscu parownika). Zacznij od nabicia i sprawdzenia szczelności. TTTM, czynnik chłodzący powoli ucieka i po 3-10 latach potrafi zrobić się go mało pomimo "szczelnego" układu (mikro nieszczelności, nie do wykrycia) :wink:

Kajek, nie strasz od razu kolegi łataniem przewodów, tak jak piszesz, raz do roku trzeba doładować gazu, zrobić przegląd, wymienić filtr kabinowy i jest git :mrgreen: problem zaczyna się, jeśli po miesiącu czynnik powie papa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylepię się pod temat. Mam takie - może śmieszne pytanie, ale lepiej dmuchać na zimne :lol: . Dotychczas miałem do czynienia albo z brakiem klimy albo z klimatronikiem. Obecnie mam zwykłą i pytanie moje - czy mogę regulować temp. nawiewu przy włączonej klimie :?: Czy nie zaszkodzi to kładowi klimy, jeśli troszeczkę ogrzeję schłodzone powietrze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, ciągłe syczenie przy włączonej klimie i słaba skuteczność może oznaczać zbyt małą ilość czynnika, syczy wtedy "pod kokpitem" ( w miejscu parownika). Zacznij od nabicia i sprawdzenia szczelności. TTTM, czynnik chłodzący powoli ucieka i po 3-10 latach potrafi zrobić się go mało pomimo "szczelnego" układu (mikro nieszczelności, nie do wykrycia)

 

Dokładnie, syczy pod kokpitem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieldd48, zupełnie nie będzie szkodzić,można używać klimy z ogrzewaniem łącznie.

Wiatrak, oznacza to jak wyżej koledzy napisali zbyt małą ilość czynnika w układzie.Tak czy owak wizyta w serwisie zajmującym się układami klimatyzacji nieodzowna.Jeśli serwis kompetentny to sprawdzi również szczelność układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Klima wydaje ciągle trwające syki, i prawie nie czuć różnicy kiedy jest włączona.

Tak miałem.

 

Zacznij od nabicia i sprawdzenia szczelności.

Tak zrobiłem.

W podczerwieni (?) pokazano mi zielone naloty na chłodnicy i parowniku. To niby te nieszczelności, zalecono wymianę klimy i oringów, uszczelnień...

 

Ciekawe, za ile dostanę nową chłodnicę klimy i naprawię to badziewie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój temat sprzed roku :-) Potwierdzam, po nabiciu klimy działa jak ta lala do teraz i nie planuję w tym roku nic z klimą robić. Pozdrawiam.

 

-- 8 kwi 2011, o 12:23 --

 

O mój temat sprzed dwóch lat :-) Potwierdzam, po nabiciu klimy działa jak ta lala do teraz i nie planuję w tym roku nic z klimą robić. Nie śmierdzi skarpetkami, chłodzi na maksa:-) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...