Skocz do zawartości

Stukanie tylniego zawieszenie


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde cos zaczelo popukiwac z tylu od strony kierowcy w tylnim zawiasie, pol roku teu zmienilem amory i sprezyny (KIT KYB -30mm)wiec to nie amorek szarpalem ogladalem i nic.....jak by poduszka amora pukala, ale to nie to wyglada. Jak szarpalem autem gora dol tez cisza (przy malych uskokach popukuje.

 

Barak mi pomyslu co najszybciej sypie sie w imprezach w tylnim zawiasie ??

PS to jest GL wiec łaczniki to nie sa bo nie ma stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci zakładał te zawieszenie? Ja miałem podobny objaw ale dał o sobie znać dużo wcześniej, chyba po tygodniu od założenia zawieszenia. Wszystko sprawdziłem co się dało, jeździłem chyba z tydzień z wyprutą cała tapicerka z tyłu i bez rezultatu. Postanowiłem wyjąc kolumne McPersona. Winą było jej złe złożenie. Górny talerz mocujący sprężynę był obrócony względem dolnego i dotykał karoserii podczas pracy zawieszenia. Można to bardzo łatwo sprawdzić zdejmując koło. Musi być co najmniej 10 - 15mm luzu między tym talerzem a elementem karoserii w koło. Nie wiem czy coś zrozumiałeś z mojej wypowiedzi, w razie czego pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to! U mnie dźwięk pojawiał się w górnym mocowaniu i były dni ze go nie było słychać. Mogłem szarpać samochodem na postoju i nic nie było słychać a wystarczyło ze były małe nierówności i waliło aż mnie krew zalewała. Założyłem zestaw KYB AGX plus Eibach Pro Kit ale to bez znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ogólnie kolumna powinna tylko stykać się z nadwoziem od góry kolumny po przez poduszkę, u mnie stykała się jeszcze tym talerzem. Otwór w tym talerzu nie jest współosiowy więc ważne jest jego położenie względem dolnego mocowania. Może podczas skręcania kolumny poprostu się obrócił tak jak mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawilem....jak mozna tak to okreslic :cool:

 

Rozbebeszylem pol zawieszenia i nic...... w koncu w schowku gdzie jest lewarek cos ukladalem i wiecie co??

Na dól spadl sobie klucz i luzno latał bo golej blasze...od co cala USTERKA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...