Skocz do zawartości

Opony szosowo - terenowe


neohrabia

Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: Dzisiaj przejechałem ok 100 km na nowych oponach, na suchym i mokrym. Po pierwsze : OBK wreszcie jeździ jak jeździć powinien :twisted::mrgreen: Do rzeczy: opona zdecydowanie sztywniejsza (indeks prędkości W), mimo, że wyższa od fabrycznego geolandara. Przez swą szerokość i twardość właśnie, przyjmuje więcej nierówności na klatę i ktoś, dla kogo miękka bujanka jest priorytetem nie był by zadowolony. Tyle z "ewentualnych" minusów. OBK wreszcie jedzie tam gdzie ja chce, reaguje żwawo na ruchy kierownicą i zyskał na sztywności - nie ma uczucia wychylania na zakrętach. Opony tną wielkie i głębokie kałuże tak, że gdyby nie fakt, że wjeżdżałem w nie specjalnie aby sprawdzić nowy laciek, to nie wiedziałbym, że właśnie przejechałem przez jakąś. Sprawdzałem również szybszą jazdę po mokrym (laciek nie dotarty więc nie przesadzałem :cool: )

Droga S1 Bielsko-Jasienica i z powrotem ( i tak parę razy bo nie mogłem oprzeć się pokusie :mrgreen: ) 160 kmh, mokra nawierchnia, znikomy opad, temperatura 20 stopni. OBK jedzie jak po sznurku, nagła zmiana pasa ruchu, długi winkiel bez zdejmowania nowi z gazu ... sama przyjemność, pucha się cieszy :mrgreen: Mówię wam ... pokochałem mój samochód na nowo :!: :lol: Goodyear Eagle F1 FTW :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam bo wiekszosc czasu to jazda w miescie u mnie. Czasem po polach ale w teren wiekszy sie nie zapuszczam. Zima jedyny problem to lubelskie gorki w miescie i podjazd u rodzicow po sliskim pod gorke. Mysle ze typowa zimowka to troche przesada i tak sie zastanawiam czy jakiegos wielosezonu nie kupic...

Opony M+S w moim odczuciu nigdy nie działają jak powinny. Co do tych Michelin Lattitude to jest to opona bardziej na asfalt. Nie wiem jakie masz opony obecnie. Ale jeśli faktycznie szaleństwo po szutrach czy próby wyjechania na okoliczne bagna cię nie kręcą to myślę, że szosówka będzie ok. Na asfalcie będzie pracowac lepiej niż opona H/T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam stare geolandary w stanie kwalifikujacym na wymiane (zdroworozsadkowe bo przepisowo jeszcze sie mieszcza ;)) po bagnach nie jezdze takze nie ma problemu... :) myslisz ze wielosezon da rade?? np. nowe geolandary?? tez maja z tego co pamietam oznaczenie m+s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze wielosezon da rade?? np. nowe geolandary?? tez maja z tego co pamietam oznaczenie m+s...

Mam nowe Geolandary i to są oponki typowo letnie. Myślę jednak, że w warunkach zimowych poradzą sobie lepiej niż zwykła szosówka (letnia). Geolandary mogę polecić. Ale pamiętaj, to opona o wysokim profilu, bardziej miękka, nie jest stworzona do szybkiej jazdy po asfalcie. Za to jak pojedziesz szutrówką to nie musisz obawiać się przebicia opony bo jest po prostu bardziej wytrzymała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...