Skocz do zawartości

opony AT wyprawa 4x4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Chcemy się naszym Foresiem wybrać na wyprawę 4x4 przeznaczoną też dla SUV, ale wymaganie jest takie, że muszą być opony typu AT, niestety nie wiem jak i gdzie je kupić, dodam, że auto mamy nowe Subaru Forester Diesel felgi, alu 225/55/17 i podejrzewam że chyba lepiej kupić felgi stalowe 16 lub 15 i do nich odpowiednie opony AT, czy mógłby ktoś pomóc i naprowadzić gdzie i co kupić, jak dobrać zamienniki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po to tu zadałem to pytanie, przecież jak bym wiedział co kupić to bym nie pytał, poza tym auto jest na gwarancji więc wolałbym odpowiedź z DT czy założenie innych niż opisanych w dokumentacji felg, nie wpłynie na utratę gwarancji na zawieszenie bądź hamulce itd. itp, może są felgi w tych rozmiarach bądź opony AT które nałoży się na alumy w standardowym rozmiarze (ale to chyba nie jest dobry pomysł?)

Dzięki za namiary na serwis w Zabrzu, ale czekam również na Wasze i DT uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

16"" wejdzie - takie felgi są dostępne dla Forestera D w wersji bazowej.

 

Ponieważ opony AT mają zazwyczaj wyższy profil, niż standard sugeruję sprawdzenie na stronie producenta obwodu opony i porównanie go z oryginałem (zazwyczaj ten parametr jest podawany). Na ogól obwód większy do ok 7% nie powoduje kłopotu; przy większej różnicy może formalnie zaistnieć konieczność kalibrowania szybkościomierza, co wobec przewidywanego okazjonalnego użycia takich opon nie wydaje się celowe.

Sugeruję felgi z hmologacją cząstkową dla tego typu samochodu. Być może też ktoś z Forumowiczów w międzyczasie takie 16" zdemontował na rzecz 17" - wówczas może to byc najbardziej z finansowego punktu widzenia korzystne rozwiązanie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...