Skocz do zawartości

Impreza na gazie


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo było o LPG w Imprezie.A tu mamy CNG.Osobiście uważam tą drogę jako słuszną ...CNG to dobre paliwo.Zresztą lubię paliwa jednorodne : biodiesel,CNG,metanol.

http://moto.onet.pl/1524349,2243,artykul.html

 

Impreza na gazie

OMV CNG Rallye Team wystawi w Jänner Rallye (3-4 stycznia) napędzaną gazem ziemnym Imprezę N12B. Umożliwi to załodze Manfred Stohl/Ilka Minor rywalizację o tytuł mistrza Austrii. W ubiegły piątek OSK homologował samochód w Dywizji 1.

Stohl Racing budował dotąd w Gross Enzersdorf gazowe Lancery. W 2007 oraz 2008 roku zespół sięgnął po OSK Pokal w klasie samochodów z napędem alternatywnym. Obecnie ekipa Stohla przygotowała Imprezę, zgodną z parametrami technicznymi klasy N4. Stąd możliwość rywalizacji w Dywizji 1 (N4, A7, A6, A5) Österreichischen Rallye Staatsmeisterschaft.

 

- Przebudowaliśmy Subaru zaledwie w ciągu paru tygodni i musieliśmy rozwinąć zupełnie nową technikę, żeby samochód był zgodny z regulaminem Dywizji 1 - powiedział Manfred Stohl. - Myślę, że jesteśmy w tej chwili w takim samym miejscu, jak 2,5 roku temu z Mitsubishi CNG. To oznacza, że z pewnością trochę potrwa, zanim ten samochód naprawdę będzie mógł wygrywać.

 

Przed debiutem Imprezy CNG w Jänner Rallye Stohl zażyczył sobie śniegu na trasie. - Mniejsze osiągi naszego nowego bolidu na śniegu nie będą tak odczuwalne i wówczas moglibyśmy uzyskać dobry wynik. Ale zdajemy sobie sprawę, że ten występ to pierwszy test stanowiący bazę do dalszych prac rozwojowych tego projektu i umożliwiający zebranie cennych doświadczeń.

 

Fot. stohl.at

 

W Austrii napędy alternatywne.A w Polsce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNG przy normalnym użytkowaniu byłoby gites, ale jak narazie ze stacjami u nas jak na lekarstwo. Możę z aparę lat... Ja w mojej mam już zrobione >44kkm na lpg i śmiga aż miło... A taki byłem kiedyś anty-lpg... :wink: Jakby jeszcze u nas był gaz nieco lepszy to już całkiem miodzio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNG przy normalnym użytkowaniu byłoby gites, ale jak narazie ze stacjami u nas jak na lekarstwo. Możę z aparę lat...

 

Komunikacje miejskie ida w kierunku autobusow napedzanych CNG, w tych miastach jest zazwyczaj przynajmniej 1 stacja (w siedzibie komunikacji) ktora sprzedaje CNG. Wiec problem przynajmniej w ruchu miejskim w takim miescie i takim autem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...