Jump to content

Impreza na gazie


Jacky X
 Share

Recommended Posts

Dużo było o LPG w Imprezie.A tu mamy CNG.Osobiście uważam tą drogę jako słuszną ...CNG to dobre paliwo.Zresztą lubię paliwa jednorodne : biodiesel,CNG,metanol.

http://moto.onet.pl/1524349,2243,artykul.html

 

Impreza na gazie

OMV CNG Rallye Team wystawi w Jänner Rallye (3-4 stycznia) napędzaną gazem ziemnym Imprezę N12B. Umożliwi to załodze Manfred Stohl/Ilka Minor rywalizację o tytuł mistrza Austrii. W ubiegły piątek OSK homologował samochód w Dywizji 1.

Stohl Racing budował dotąd w Gross Enzersdorf gazowe Lancery. W 2007 oraz 2008 roku zespół sięgnął po OSK Pokal w klasie samochodów z napędem alternatywnym. Obecnie ekipa Stohla przygotowała Imprezę, zgodną z parametrami technicznymi klasy N4. Stąd możliwość rywalizacji w Dywizji 1 (N4, A7, A6, A5) Österreichischen Rallye Staatsmeisterschaft.

 

- Przebudowaliśmy Subaru zaledwie w ciągu paru tygodni i musieliśmy rozwinąć zupełnie nową technikę, żeby samochód był zgodny z regulaminem Dywizji 1 - powiedział Manfred Stohl. - Myślę, że jesteśmy w tej chwili w takim samym miejscu, jak 2,5 roku temu z Mitsubishi CNG. To oznacza, że z pewnością trochę potrwa, zanim ten samochód naprawdę będzie mógł wygrywać.

 

Przed debiutem Imprezy CNG w Jänner Rallye Stohl zażyczył sobie śniegu na trasie. - Mniejsze osiągi naszego nowego bolidu na śniegu nie będą tak odczuwalne i wówczas moglibyśmy uzyskać dobry wynik. Ale zdajemy sobie sprawę, że ten występ to pierwszy test stanowiący bazę do dalszych prac rozwojowych tego projektu i umożliwiający zebranie cennych doświadczeń.

 

Fot. stohl.at

 

W Austrii napędy alternatywne.A w Polsce ???

Link to comment
Share on other sites

CNG przy normalnym użytkowaniu byłoby gites, ale jak narazie ze stacjami u nas jak na lekarstwo. Możę z aparę lat... Ja w mojej mam już zrobione >44kkm na lpg i śmiga aż miło... A taki byłem kiedyś anty-lpg... :wink: Jakby jeszcze u nas był gaz nieco lepszy to już całkiem miodzio ;)

Link to comment
Share on other sites

CNG przy normalnym użytkowaniu byłoby gites, ale jak narazie ze stacjami u nas jak na lekarstwo. Możę z aparę lat...

 

Komunikacje miejskie ida w kierunku autobusow napedzanych CNG, w tych miastach jest zazwyczaj przynajmniej 1 stacja (w siedzibie komunikacji) ktora sprzedaje CNG. Wiec problem przynajmniej w ruchu miejskim w takim miescie i takim autem znika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...