Jump to content

Impreza na gazie

Jacky X
 Share

Recommended Posts

Dużo było o LPG w Imprezie.A tu mamy CNG.Osobiście uważam tą drogę jako słuszną ...CNG to dobre paliwo.Zresztą lubię paliwa jednorodne : biodiesel,CNG,metanol.

http://moto.onet.pl/1524349,2243,artykul.html

Impreza na gazie

OMV CNG Rallye Team wystawi w Jänner Rallye (3-4 stycznia) napędzaną gazem ziemnym Imprezę N12B. Umożliwi to załodze Manfred Stohl/Ilka Minor rywalizację o tytuł mistrza Austrii. W ubiegły piątek OSK homologował samochód w Dywizji 1.

Stohl Racing budował dotąd w Gross Enzersdorf gazowe Lancery. W 2007 oraz 2008 roku zespół sięgnął po OSK Pokal w klasie samochodów z napędem alternatywnym. Obecnie ekipa Stohla przygotowała Imprezę, zgodną z parametrami technicznymi klasy N4. Stąd możliwość rywalizacji w Dywizji 1 (N4, A7, A6, A5) Österreichischen Rallye Staatsmeisterschaft.

- Przebudowaliśmy Subaru zaledwie w ciągu paru tygodni i musieliśmy rozwinąć zupełnie nową technikę, żeby samochód był zgodny z regulaminem Dywizji 1 - powiedział Manfred Stohl. - Myślę, że jesteśmy w tej chwili w takim samym miejscu, jak 2,5 roku temu z Mitsubishi CNG. To oznacza, że z pewnością trochę potrwa, zanim ten samochód naprawdę będzie mógł wygrywać.

Przed debiutem Imprezy CNG w Jänner Rallye Stohl zażyczył sobie śniegu na trasie. - Mniejsze osiągi naszego nowego bolidu na śniegu nie będą tak odczuwalne i wówczas moglibyśmy uzyskać dobry wynik. Ale zdajemy sobie sprawę, że ten występ to pierwszy test stanowiący bazę do dalszych prac rozwojowych tego projektu i umożliwiający zebranie cennych doświadczeń.

Fot. stohl.at

W Austrii napędy alternatywne.A w Polsce ???

CNG przy normalnym użytkowaniu byłoby gites, ale jak narazie ze stacjami u nas jak na lekarstwo. Możę z aparę lat... Ja w mojej mam już zrobione >44kkm na lpg i śmiga aż miło... A taki byłem kiedyś anty-lpg... :wink: Jakby jeszcze u nas był gaz nieco lepszy to już całkiem miodzio ;)

CNG przy normalnym użytkowaniu byłoby gites, ale jak narazie ze stacjami u nas jak na lekarstwo. Możę z aparę lat...

Komunikacje miejskie ida w kierunku autobusow napedzanych CNG, w tych miastach jest zazwyczaj przynajmniej 1 stacja (w siedzibie komunikacji) ktora sprzedaje CNG. Wiec problem przynajmniej w ruchu miejskim w takim miescie i takim autem znika.