Skocz do zawartości

Przyspieszenie automatu "w papierach"


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie niedawno zastanawialismy ze znajomymi, w jakich warunkach jest mierzone przyspieszenie subaraków z automatem, ktore jest pozniej podawane w specyfikacji technicznej? Mierzone na zwyczajowym D jak Drajw, czy np. z wlaczonym "powerem" i zapieta "trojka", tudziez w nowych SI-Drive'ach na najzrywniejszym trybie?

 

Nie mam w okolicy plaskiego, niezabudowanego, nieruchliwego terenu, w ktorym moglbym ze stoperem sobie zmierzyc. Chyba ze o 4 nad ranem, ale az tak mnie to nie ciekawi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w okolicy plaskiego, niezabudowanego, nieruchliwego terenu, w ktorym moglbym ze stoperem sobie zmierzyc. Chyba ze o 4 nad ranem, ale az tak mnie to nie ciekawi

 

wil3, podobno droga dojazowa da Psar spełni Twoje oczekiwania :wink:

 

gdybys jechał ok 7 to może bym sie wybrał ale 4 to odpada :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisałem do cobbtuning w sprawie kontroli startu w OUTBACKu XT na automacie żeby można było ustawić start z np. 4000obr i jakoś sensownie ruszyc:)

 

koleś napisał:

 

We have not had many requests for launch control on automatic cars. It is not possible for us to do any type of launch control on an automatic car through the engine control unit. It is all done mechanically through the torque converter. There are companies that sell aftermarket "high stall" torque converters for automatic Subarus. I believe they are called Level 10. I hope this helps.

 

chyba chodzi o coś takiego:

http://www.importperformancetrans.com/i ... bUtq6GWVtZ

 

co to daje i na jakiej zasadzie działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...