Skocz do zawartości

Aukcje samochodów powypadkowych w UK


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tajemnicą,że obecnie moc aut jedzie z UK.Albo sa to przekładki: samochody ciżarowe, vw,audi,skoda ale zdarzają się też inne. Bardzo dużo aut rozbieranych jest też na części i tu o subaraki łatwiej.

 

Trafiają do kraju także subarki z aukcji towarzystw ubezpieczeniowych.W związku z tym,że do UK zdecydowanie jest bliżej niz do USA, to jest UK więc sprawy skarbowo-celnej są przepastnie łatwiejsze można się tym zainteresowac. Choć Ł dwa razy droższy niż $ to można tam i tak autko tanio kupić.

 

Wie ktoś jakie trzeba spełnić formalności aby brać udział w aukcjach w UK ????

 

PS. Ja wiem,że tam juz jest mnóstwo Polaków i się biją jak na polskich przetargach z lat 90-tych ale jak jest temat to wypadało by się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to za malo szrotu z niemiec przyjechalo do polski?

Wie ktoś jakie trzeba spełnić formalności aby brać udział w aukcjach w UK ????

byc na tej aukcji? :razz:

a jezeli online, to zalozyc konto na danym portalu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem tu na aukcji jeszcze ale znam kolesi, którzy coś tam kupowali. Raczej nie podejrzewam ich o zbytnie angażowanie się w jakieś rejestracje itp. a auta kupowali, więc po prostu trzeba tam być. Jedno co mi jeszcze na myśl przychodzi to potwierdzenie zameldowanie (bo to zawsze chcą wszędzie) ale chyba tutaj nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie aukcje sa organizowane dwa nieraz trzy razy w tygodniu, zasady sa proste,trzeba przyjechac na aukcje,wplacic wadium i szukac szczescia :cool:

 

edno co mi jeszcze na myśl przychodzi to potwierdzenie zameldowanie (bo to zawsze chcą wszędzie) ale chyba tutaj nie jest to konieczne.

 

Nie potrzeba takiego zaswiadczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to za malo szrotu z niemiec przyjechalo do polski?

 

Wręcz przeciwnie.Szrot się skończył :grin: . Wszystko przewiezione. Teraz (podobno) bardziej popularne są inne kierunki i dalsze poszukiwania a w modzie jest UK i pozyskiwanie części aut.

 

Mam kumpli,którzy tak auta przywożą. Ale z ogłoszeń a nie z aukcji.O aukcjach mówią ,że już tak różne mechanizmy patologiczne istnieją a i konkurencja duża przez to ceny są windowane.

 

Przyjrzę się temu tematowi bliżej. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, na czesci?

w zeszlym roku bylem ze szfagrem na szrocie pod edynburgiem, szukal tylnej polki do swojej vectry, bo mu sie polamala :razz: i widzialem jak podjechaly dwa tiry na litewskich (chyba, ale na pewno wschodnie) numerach i pakowali na nie podnosnikiem silniki, zawieszenia... czyli ktos juz temat opanowal :twisted:

a o aukcjach na rozbitki nie slyszalem, jezdzace to co innego...

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już słyszałeś :wink:

http://www.hbc.co.uk/index.html

 

Loknij w sieć to zobaczysz , jest tego dobra. Ale to co piszesz pokrywa się z moim wywiadem.Już na tym łapę ktoś położył:polacy,litwini,łotysze,ukraińcy,rumuni,bułgarzy,chorwaci.Ale wcale nie powiedziane że auta tak nie można kupić. Muszę się spiknąć z takim kuplem co jeździ do UK i pogadać przy pifku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac ze nie slyszalem, mialem na mysli centralna szkocje :) to ze sa w sieci to wiem, i to pisalem w pierwszym moim poscie, ze nalezy sie na takim portalu zarejestrowac...

good luck anyway m8 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jacky X, tu masz wszystko, tylko w mowie wyspiarzy:

 

After a vehicle has been involved in an accident the owner will contact his or her insurance company, they will generally fill out an accident report and forward it to the insurers and the vehicle will then be inspected by an insurance assessor either employed by the insurance company or a freelance insurance assessor who will also fill out a car (all vehicles - motorcycles, vans etc) accident report and assess the damage to the vehicle.

 

zrodlo: mycarcheck.com

 

The assessment of the vehicle included in the car accident report will be based on the financial cost and the assessor will then decide whether the vehicle should be repaired or declared a total insurance loss, a write off. In other words it is not worthwhile to repair a vehicle if the cost is greater than a replacement vehicle or the sum insured.

 

If the assessor decides to declare the vehicle a total loss it will be placed into one of four categories:

 

Category A: Beyond repair vehicle must be crushed

Category B: vehicles body must be crushed, may be used for supplying some replacement parts

Category C: vehicle has been extensively damaged and repaired

Category D: Vehicle has been damaged, insurer decided not to repair

If it states on the car accident report by the assessor that the vehicle has been a category A total loss should a vehicle be registered again it would have to go through a vehicle identity check (VIC), carried out by VOSA to establish the vehicle identity, it should also appear on the registration document as a category A. The same applies for categories B and C, however a category D is not required to go through a VIC. These categories are extremely useful in collating vehicle accident history on a given registration number - some vehicle have even been written off several times and this will show on a mycarcheck.com car accident report or vehicle accident report that is included within our vehicle data check.

 

If you wish to purchase a vehicle included in a car accident report then you must declare this to your insurance company, otherwise they may not pay out in the event of an accident or claim if this had not been made known to them when you were first insured. Remember insurance companies do not check vehicles before they insure them for adverse car history or car damage reports, it is down to the vehicle owner to do this.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cat A i Cat B to raczej odpady. Da sie co prawda niektore wraki ponownie zarejestrowac, ale nie jest latwo ;)

 

Chodzi mi o to,że jak bym się pojawił z papierami w urzedzie celnym to żeby mi nie zarzucili ściągania odpadów i .... kłopoty.

 

Czy jak jesteśmy w UE to na terenie UE można złomowe samochody przewozić ??? Wydaje mi się ,że jednak nie bo by do nas ciągnęli złomować.Pewnie jest taniej niż w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...