Skocz do zawartości

Nawigacja sat


Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Dzisiaj mija mój 3ci dzień zabawy z Legacy (moje pierwsze Subaru - jak to mówią lepiej późnio niż wcale). Radość z nowej zabawki rośnie z każdą godziną...

 

Pytanie mam o system nawigacji - czy (i ewentualnie kiedy) możemy się spodziewać mapy cyfrowej obejmującej obszar Polski?

 

Konkurencja (BMW, Mercedes) już to ma w ofercie, a zakładając, że dostawca danych jest pewnie ten sam (lub spokrewniony - na dysku Subaru jest "Copyright Denso"), to gdzieś tam pali się iskierka nadziei, że ekran w Subaru przestanie być "białą plamą" na wschód od Odry...

 

Pozdrawiam

Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dzisiaj mija mój 3ci dzień zabawy z Legacy Radość z nowej zabawki rośnie z każdą godziną...

 

Pytanie mam o system nawigacji - czy (i ewentualnie kiedy) możemy się spodziewać mapy cyfrowej obejmującej obszar Polski?

 

pali się iskierka nadziei, że ekran w Subaru przestanie być "białą plamą" na wschód od Odry...

 

Witam swiezo kropelke benzyny w cienzko porembanym ukladzie forumowym Subaru .........amen, enter.

Pytanie jes niedorzeczne, gupie i tendencyjne. Cos mi sie wydawa ze nie czytujecie pracy codzienny. No jak mozna tworzyc cos tak nietrwalego, zmiennego z zdnia na dzien jak mapa samochodowa Polski ????? Przeciez co dzien rosno grube kilometry autostrad, kledzione so nowe asfalty .....miejscami nawet nowe, wiadukty i OSstokady rosno tak, ze rano jak jade do roboty, dowozom koparke, a jak wracam to przecinajo wstenge. Najszybsze cyferki sie pogubio w cyfrowej, wiecznie nieaktualnej mapie i bedo kierowcow blendnie kierowac na stare dziurawe drogi zamias na nowe ........ dziurawe drogi. Auta nawyginane satelitarnie sie bedo ciengiem zderzc z temi nienawyginanymi cyfrowo. Tako mape mogo se zrobic Niemcy co juz nie majo placu na nowe autostrady, abo Amerykanie co se je obsrywujo z samolotu. W Polsce co dzien so malowane nowe przenscia dla nie skolowanych, wlanczane so nowe czerwone swiatla, a wszyskie drogi i tak prowadzo do Rzymu.......abo raczy w oklolice.......... Jezus jakem sie zdenerwowala.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to niech się nawet tylko główne miasta wyświetlają, zawsze będzie ciekawiej niż oglądać wychylenie przepustnicy na monitorze, albo stresować sie średnim spalaniem na poziomie 18 ;-))

 

Pozdrawiam

Bluetooth

 

BTW - czy dane na płytce są jakoś zabezpieczone? Próbowałem zrobić backup i jednego (chyba najważniejszego) pliku nie czyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,

nie ma mapy do systemów wbudowanych w samochody? Do Pocket PC i Laptopów dawno już są. I to mapy Polski i plany bodajze 300 miast (o ile sie nie mylę). I taki zestaw nie kosztuje dużo, za około 1000 złotych jak się postaramy, mamy Palmtopa i adapter GPS do tego dokupujemy pełną wersję mapy Polski i planów miast z licencją za 350 złotych. I mamy to co chcemy. A i jeszcze palmtopika, którego możemy używać w domu, pracy, gdziekolwiek. Dlatego nie dość, że taki zestaw w samochodzie kosztuje podejrzewam, że około 3000 albo i więcej, to jeszcze nie ma mapy naszego cudownego kraju. Porażka.

 

Pozdrowienia,

Adimas

 

P.S. Na ebay.co.uk taki adapter kosztue 300 złotych z doręczeniem do drzwi, palmtopa kupujemy za 500 i nawigacja w samochodzie kosztuje nas 800 złotych. W polsce to jak kto woli: http://www.imagis.pl/nawigacja/#pocket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... nie ma... Do palmtopa to ja też mam, mam nawet pełną mapę Polski w liczniku rowerowym (tzn w Garminie 60C, którego uzywam jak licznika)...

 

Pojawiły się "firmowe" do BMW, Mercedes chyba też wreszcie ma i są mapy do nawigacji Blaupunkta (VW i pochodne).

 

W Legacy jest nawigacja Kenwooda, a dysk z mapami firmuje Denso.

 

Dane gdzieś tam na dole są te same, ale format dysku inny i na razie po prostu nie działa... Szczerze mówiąc czekam na jakąś formalną odpowiedź od Dyrekcji ;-), bo my tutaj sobie możemy snuć różne domysły.

 

Pozdrawiam

Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Formalnej odpowiedzi mogę udzielić, wiążącej niestety jeszcze nie :(

Otóż temat został rozpoznany przez FHI, lecz niestety na tym etapie brak jest jeszcze konkretnej informacji od kiedy można się spodziewać map.

To samo dotyczy także Czech i Węgier.

Moge tylko zapewnić, że pozostanę "przy piłce".

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...