Skocz do zawartości

skrzynia iegów ej18 i ej20 różnice/legacy I i II/


pawka35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma wiedzę na temat budowy wew. owych skrzyń.Chodzi generalnie o to czy można skrzynię z ej18 rocznik do 94 można włożyć do auta ej20 z roku 96.Z zew.wszystko wygląda na to samo a nurtuje mnie środek czy także jest to samo czy też są różnice w przełożeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybkiego, EJ 18 miał napewno inne przełożenie reduktora (większe, tzn reduktor był wolniejszy).

Ps. Znalazłem, a więc konkretnie (dane z legacy I):

EJ18 4WD, EJ 20 NA, EJ22 (4WD i FWD) przełożenia 1-2-3-4-5 to: 3,545 - 2,111 - 1,48 - 1,088 -0,871, wsteczny 3,416. reduktor w 1,8 ma 1,592 a w 2,0 - 1,196.Dyfry przód i tył to 4,111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki Ci.Z tego wynika że wszystko jest to to samo oprócz reduktora który będzie po chłopsku mówiąc silniejszy.Reasumując przełożenia reduktora generalnie nie mają wpływu na normalną jazdę.Dobrze myślę?

 

[ Dodano: Wto Kwi 08, 2008 2:40 pm ]

Po miesiącu męki i konsultacjach z E12 jednak sie okazało że jest różnica w przełożeniach między ej18 a ej20.Zamiana skrzyń spowodowała kupe problemów dla mnie tak więc dla potomnych ....nie będzie to współpracować dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...