Skocz do zawartości

Subaru Impreza’18 - niebezpieczna awaria elektroniki, brak możliwości naprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o odpowiedź jak podejść do następującego zagadnienia. Impreza, rocznik 18. Mniej więcej po 10 min od uruchomienia wyłącza system Eyesight - przy czystych szybach i dobrej pogodzie. Do tego losowo: albo włącza migacz w lewo i nie da się go wyłączyć (nagrane na filmiku - do udostępnienia), albo nie obsługuje wycieraczek albo po zatrzymaniu blokuje dźwignie automatu - można się poruszać tylko pomiędzy D i N. Błąd mija po około 10 minutach. Serwis nie potrafi zreplikować błędu pomimo tego, że u mnie powtórzył się on podczas powrotu po 10 minutach. W związku z czym odesłali mnie z samochodem bez kontroli nad migaczami.

pozdrawiam,

Mateusz Wilczek

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 17:35, MatWil napisał(a):

Mniej więcej po 10 min od uruchomienia wyłącza system Eyesight - przy czystych szybach i dobrej pogodzie. Do tego losowo: albo włącza migacz w lewo i nie da się go wyłączyć (nagrane na filmiku - do udostępnienia), albo nie obsługuje wycieraczek albo po zatrzymaniu blokuje dźwignie automatu

W takiej sytuacji warto bliżej przyjrzeć się modułowi zasilania nadwozia (BIU), układowi EyeSight, połączy elektrycznym. Są to elementy które bezpośrednio ze sobą się komunikują.  

 

W dniu 3.02.2024 o 17:35, MatWil napisał(a):

Serwis nie potrafi zreplikować błędu

Jeśli błędu nie da się wywołać podczas działań warsztatowych, to jednoznacznie nie da się postawić diagnozy. Można jedynie zawęzić krąg poszukiwań do kilku modułów. 

 

W tej sytuacji uważamy, że serwis musi mieć czas na wywołanie usterki, tym samym samochód musi pozostać w serwisie.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie rozwiązuję ona mojego problemu. Serwis odesłał mnie z zaleceniem, żeby poczekać aż usterki się nasilą - tylko do tego czasu albo spowoduję wypadek albo zablokuję przejazd brakiem możliwości wrzucenia wstecznego. Czy można do auta podpiąć jakiś moduł, który będzie na bieżąco czytał dane diagnostyczne - tak, żebym po prostu z nim jeździł? 
pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...