Skocz do zawartości

Światła drogowe w Crosstreku/XV


TomekNes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem uszkodzonego z przodu Crosstreka z USA, podczas naprawy wymienione zostaly na europejskie przednie lampy.wszystko dziala w lampie, poza drogowymi.Dzisiaj zajrzałem pod maskę i okazało się że zarówki w miejscu drogowych nie sa podpięte.W kabinie na.włączniku świateł jest symbol drogowych i jak się go włączy do siebie to zapala się kontrolka, granatowa od drogowych.Czy jak składali auto to coś nie podłączyli, czy inny powód?W środę chcę jechać do elektryka na.podłączenie przeciwmgielnych a potem ma przegląd techniczny, muszę to szybko ogarnąć, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomekNes napisał(a):

Witam.Kupiłem uszkodzonego z przodu Crosstreka z USA, podczas naprawy wymienione zostaly na europejskie przednie lampy.wszystko dziala w lampie, poza drogowymi.Dzisiaj zajrzałem pod maskę i okazało się że zarówki w miejscu drogowych nie sa podpięte.W kabinie na.włączniku świateł jest symbol drogowych i jak się go włączy do siebie to zapala się kontrolka, granatowa od drogowych.Czy jak składali auto to coś nie podłączyli, czy inny powód?W środę chcę jechać do elektryka na.podłączenie przeciwmgielnych a potem ma przegląd techniczny, muszę to szybko ogarnąć, proszę o pomoc

 

W samochodach z USA jest dodatkowy moduł od świateł do jazdy dziennej, który powoduje świecenie świateł drogowych na ok. 30%. Masz jakieś braki w instalacji dlatego nie działają drogowe. Musisz porównać schemat samochodu europejskiego z amerykańskim i doprowadzić to do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ir3n3usz napisał(a):

Podjechałem do warsztatu co naprawiał auto.Okazało się że europejska wersja lampy ma silniczek do regulacji wysokosci wiąski, a amerykańska nie.W amerykańskiej wiąsce lampy od głównej kostki co rozprowadza prad na poszczególne żarówki wychodzi odnoga z dwoma kablami na długie,  q europejskiej wiąsce w tym miejscu wychodzi sterowanie silniczkiem od regulacji w lampie.Wiąskę trzeba przerobić, wyjąć te kable od sterowania silniczkiem, i wstawić ze starej wiązki dwa kabelki z oprawką.Na szczęście w warsztacie jeszcze nie wywalili  starych lamp na wysypisko.Właśnie to przerabiają, powinno być ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięte.Wypięta wraz z pinami wtyku część wiązki z amerykańskiej lampy, wpięta w europejska wtyczkę wiązki lampy, w miejsce gdzie w europejskiej jest podpięte  sterowanie obniżaniem świateł.W usa nie ma takiej opcji, przynajmniej w tym co ja miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...