Skocz do zawartości

Podświetlenie deski / licznika / przycisków w GT99


miklaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, według szukajki temat wałkowany nie raz, ale nigdzie nie ma spisanych wszystkich żarówek z podświetleń. Co powinno się świecić a co nie w poliftowym GTku?

- 2 żarówki podświetlenia panelu nawiewu

- 1 żarówka podświetlenia popielniczki

- 1 żarówka podświetlenia zapalniczki

- 2 żarówki regulacji świateł 

 

Czy coś jeszcze pominąłem?

Czy przycisk BRIGHT oraz spryskiwaczy reflektorów też powinien być podświetlany? Może ktoś mądrzejszy podpowie, przed tym jak zacznę rozbierać te przyciski na części pierwsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkie żarówki udało się wymienić, jednak przyszła chwila zastanowienia - znalazłem zdjęcie w sieci, w którym widać, że przycisk klimatyzacji też świeci, a u mnie po wymianie 2 żarówek w panelu nawiewu, ten przycisk nie świeci. Czyżbym pominął jedną żarówkę i przycisk ma osobną? Jak jest u Was z podświetleniem tego przycisku? 
 

zdjęcie z neta:IMG_1342.thumb.jpeg.e94ae46544b3d37700de5371dfa8d709.jpeg

 

 

jak jest u mnie:

IMG_1343.thumb.jpeg.326756849e60e4edf1091e6b71e2443d.jpeg

 

 

Edytowane przez miklaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo ja musze u siebie w końcu zrobić z tym porządek bo mało co która świecie i człowiek coś włącza z pamięci :-(

Zdecydowanie warto, bo jak się okazało u mnie 1/2 nie świeciła, a po wymianie jest efekt. Ciężko było tylko dostać w jednym miejscu wszystkie żaróweczki. Najgorzej właśnie z tym przyciskiem klimy wyszło, bo już wszystko złożyłem w całość, a to znów trzeba będzie rozebrać wszystko żeby dostać się do panelu i przycisku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci. , nie wymieniałem nigdy żarówki.

Czyli musi tam jeszcze jedna siedzieć żarówka do przycisku i pominąłem. Dziękuję za odpowiedź, trzeba będzie znów rozebrać całość…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, miklaj napisał(a):


Zdecydowanie warto, bo jak się okazało u mnie 1/2 nie świeciła, a po wymianie jest efekt. 

A jakie tam żarówki szły? Masz ich numery może? Korzystałeś z jakiejś instrukcji jak się dostać do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tam żarówki szły? Masz ich numery może? Korzystałeś z jakiejś instrukcji jak się dostać do nich?

Niestety, żarówki nie miały oznaczeń, więc poszedłem do kilku sklepów elektronicznych i na wzór dobieraliśmy. Instrukcji od a do z nie znalazłem, więc samemu wszystko próbowałem, stąd jak się okazało właśnie musiałem pominąć przycisk z klimy. Akurat do tego panelu jest najgorszy dostęp, ja ściągałem cały tunel środkowy, żeby potem dopiero wyciągnąć ramkę na spokojnie i całe radio. Wtedy też wygodnie wyciągnąć przycisk z regulacji świateł który też jest podświetlany dwoma żarówkami z wąsami, które są nawijane na takie plastikowe mocowanie. Tam był jeszcze o tyle problem, że posiadają zielone kapturki, i tylko jeden kapturek udało mi się przełożyć, drugi się rozkruszył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...