Skocz do zawartości

ER IU - Outback 2006


yaaqb

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy na zegarach w miejscu licznika wyskoczył mi błąd ER IU (odczytywany przez niektórych jako ER1U / ER 1U) - Integrated Unit Error. 

 

Nie ma żadnych negatwnych objawów poza tym - wydaje mi się, że wszystko działa. Odpiąłem na godzinę akumulator, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i błąd cały czas wraca. Po odpaleniu auta na P nie wyświetla się, wystarczy przerzuć na R lub D i od razu pojawia się na zegarach. 

 

Jakieś rady jak to diagnozować, gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden update - chyba udało mi się zdiagnozować źródło pochodzenia problemu. Kluczyk nie blokuje się w stacyjne, tzn można go wyjąć w każdej pozycji wybieraka skrzyni biegów, a nie jak wcześniej tylko na P. Powoduje to błąd ER IU oraz uniemożliwia włączenie ogrzewania - do tego potrzebny jest włączony zapłon, o czym BIU nie dostaje informacji.

 

Na rosyjskim forum znalazłem rozwiązanie polegające na podawaniu na blokadę zasilania ze skrzynki bezpieczników - tak żeby blokowało się po włączeniu zapłonu. Pytanie jednak jaka jest pierwotna przyczyna braku zasilania - który przekaźnik należy sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...