Skocz do zawartości

Forester SG lusterko boczne od Anglika


SLAVG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przerzuciłem trochę forum, ale nie znalazłem informacji wprost. Czy ktoś z Was zakładał lusterka boczne do Forestera SG od wersji angielskiej? Ja próbowałem przełożyć i prawe ma dobry kąt widzenia, da się go wyregulować tak, aby wszystko było widać i zakres regulacji jest duży. Gorzej jest z lewym, przy maksymalnych odchyleniu cały czas widzę bok samochodu. Jakie są wasze doświadczenia? Czy da się to jakoś wyregulować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SLAVG napisał(a):

Cześć,

przerzuciłem trochę forum, ale nie znalazłem informacji wprost. Czy ktoś z Was zakładał lusterka boczne do Forestera SG od wersji angielskiej? Ja próbowałem przełożyć i prawe ma dobry kąt widzenia, da się go wyregulować tak, aby wszystko było widać i zakres regulacji jest duży. Gorzej jest z lewym, przy maksymalnych odchyleniu cały czas widzę bok samochodu. Jakie są wasze doświadczenia? Czy da się to jakoś wyregulować?

 

Nie ma możliwości na mechanizmie z anglika, trzeba prowadnice z silniczkiem od wersji EU. Obudowa jest taka sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Nie ma możliwości na mechanizmie z anglika, trzeba prowadnice z silniczkiem od wersji EU. Obudowa jest taka sam. 

Prowadnice z silniczkiem do składania lusterka czy do regulacji kąta patrzenia?

I drugie pytanie, czy zakładaliście moduł automatycznego składania lusterek? Ma ktoś z Was z tym doświadczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam oba lusterka rozłożone, EU i GB to je porównałem. Sprawa jest trywialna - mechanizm regulacji lustra jest przykręcany do obudowy 4 śrubkami.  W wersji EU ma dłuższe "nóżki" od strony karoserii - około 5mm, a w wersji GB 2mm. W wersji GB wystarczy podłożyć między ten mechanizm a obudowę dwie lub trzy podkładki i kąt jest właściwy. Ja przedłużyłem te nóżki plastikowymi tulejkami, żeby było w pełni profi i mam już lusterko w wersji EU.

 

Wersja europejska

20230511_152653.thumb.jpg.ec28276008a404262d8d7a636ff4be60.jpg

 

 

I wersja angielska

 

20230511_152609.thumb.jpg.1c834575aa42bc04094ce7d8a135449f.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...