Jump to content

Nieudokumentowana właściwość kamery cofania Forester '17 system multimedialny Fujitsu-TEN

arturcom

Recommended Posts

Auto ma założone czujniki cofania z tyłu i z przodu przez dealera z W-wy. Przednie działają na brzęczyk, a tylne nie są podłączone do brzęczyka i właściwie nie wiem po co one tam są. Jednak czasami (nie zawsze) w kamerze cofania pojawiają się tajemnicze wartości. Nie wiem skąd to się bierze i co oznacza. Z tylnego czujnika odległości? Z radaru poprzecznego, który pojawił się w tym modelu dopiero po 2019 r? Wartości obliczane syntetycznie z przetwarzania obrazu kamery? Czy ktoś się spotkał z takim czymś i wie do czego służy?

560532507_odlego.thumb.jpg.e63c0b8bc4c03a1dd7116565b0c9cb3e.jpg

Edited by arturcom

Mam to samo . Stacja multimedialna oryginał w XT Platinum 2015. Jeżeli masz czujniki zakładane w ASO to mają funkcję pokazywania odległości od przeszkody  z tyłu . Nie wiem czy fabrycznie bez czujników są pokazywane w kamerze linie jak parkujesz  ale odległości na pewno nie ma . 

Ze wszystkich czujników jest odczytywana odległość czy tylko z tych dwóch bliżej osi pojazdu? Te odległości u mnie czasami się pokazują na przeszkodzie, ale w większości przypadków nie. W dodatku jak się pokazują, to mają skoki typu 1.2 i po sekundzie 5.8. Wiesz może w którym miejscu jest zamontowana skrzynka rozdzielcza tych zakładanych przez ASO czujników, to bym się pobawił w elektryka amatora i sprawdził, czy z czujkami wszystko OK.