Skocz do zawartości

Nieudokumentowana właściwość kamery cofania Forester '17 system multimedialny Fujitsu-TEN


arturcom

Rekomendowane odpowiedzi

Auto ma założone czujniki cofania z tyłu i z przodu przez dealera z W-wy. Przednie działają na brzęczyk, a tylne nie są podłączone do brzęczyka i właściwie nie wiem po co one tam są. Jednak czasami (nie zawsze) w kamerze cofania pojawiają się tajemnicze wartości. Nie wiem skąd to się bierze i co oznacza. Z tylnego czujnika odległości? Z radaru poprzecznego, który pojawił się w tym modelu dopiero po 2019 r? Wartości obliczane syntetycznie z przetwarzania obrazu kamery? Czy ktoś się spotkał z takim czymś i wie do czego służy?

560532507_odlego.thumb.jpg.e63c0b8bc4c03a1dd7116565b0c9cb3e.jpg

Edytowane przez arturcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo . Stacja multimedialna oryginał w XT Platinum 2015. Jeżeli masz czujniki zakładane w ASO to mają funkcję pokazywania odległości od przeszkody  z tyłu . Nie wiem czy fabrycznie bez czujników są pokazywane w kamerze linie jak parkujesz  ale odległości na pewno nie ma . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich czujników jest odczytywana odległość czy tylko z tych dwóch bliżej osi pojazdu? Te odległości u mnie czasami się pokazują na przeszkodzie, ale w większości przypadków nie. W dodatku jak się pokazują, to mają skoki typu 1.2 i po sekundzie 5.8. Wiesz może w którym miejscu jest zamontowana skrzynka rozdzielcza tych zakładanych przez ASO czujników, to bym się pobawił w elektryka amatora i sprawdził, czy z czujkami wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...