Skocz do zawartości

przejście do komory silnika przy pomocy nieużywanej wiązki AC klimy


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

W skrócie- chce sie przedostać do komory z sygnałem +12v. Niby moge sie przebić przez gródź przez tą zaślepke nad pedałem gazu, ale szybki rekonesans wykazał, że wiązka auta bez klimy ma pozostałości (lub całą) wiązke od AC. Dlaczego by z niej nie skorzystać?

od pary dni usiłuje przemierzyć to multimetrem i na razie marnie mi idzie. Niestety totalnie nie potrafie czytać schematów elektrycznych :/

Dzięki @Dyziek i @mati_poz  przed chwilą znalazłem schemat i piktogramy z instrukcji dokładania klimy w przedlifcie, mam nadzieje że coś pomogą. Wygląda na to że skrzynka przekaźników nieco sie rożni, ale układ powinien mieć te same komponenty...

1189469108_ackostkasml.jpg.50372919bb4c6405cf11d1ad10ead424.jpg

291308926_relaybox.thumb.jpg.f74f5cd321df85c90ea8b67d9a739f97.jpg

Jak chce to zrobić? Otóż po włączeniu klimy powinny sie pojawić odpowiednie rzeczy na stópkach przekaźnika w komorze. Potrzebuje dowolny jeden kabelek z pośród tych 4 pinów, a idealnie kabelek który idzie bezpośrednio do włącznika AC na panelu.
(de facto mam tylko jedną możliwość: sygnał sterujacy do przekaźnika -nie moge uzyć kabelka "12+ in" czyli plusa między skrzynką bezpieczników koło lewego kolana kierowcy, a skrzynką przekaźników, ponieważ gdzieś musi być jakaś zwora i po wypięciu bezpiecznika utrzymuje sie napięcie ok 7v)



Niestety wygląda na to że ów kabelek ma coś jeszcze po drodze, przez co nie mam bezpośredniego połaczenia między tą kostka 3pin, a nóżkami w skrzynce przekaźników.
 

w sumie chyba najlepiej jakby jakaś dobra dusza pogrubiła mi na schemacie w Paincie droge jaką przebywa sygnał z kostki 3 pin do puszki przekaźników w komorze.

aha- na kostce 3 pin pod panelem nawiewu nie ma +12, jeżeli to istotne.

skąd wiem że przekaźnik sterowany masą? Wypiąłem przekaźnik wiatraka chłodnicy (jedyny jaki u mnie jest) i na danych pinach było +12v po zapłonie.

Będę wdzięczny, pozdrowienia!

999153664_schematac.thumb.jpg.99f268a3b688d94812c4ce17e05b60df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...