Jump to content

przejście do komory silnika przy pomocy nieużywanej wiązki AC klimy

Matiz

Recommended Posts

Czołem!

W skrócie- chce sie przedostać do komory z sygnałem +12v. Niby moge sie przebić przez gródź przez tą zaślepke nad pedałem gazu, ale szybki rekonesans wykazał, że wiązka auta bez klimy ma pozostałości (lub całą) wiązke od AC. Dlaczego by z niej nie skorzystać?

od pary dni usiłuje przemierzyć to multimetrem i na razie marnie mi idzie. Niestety totalnie nie potrafie czytać schematów elektrycznych :/

Dzięki @Dyziek i @mati_poz  przed chwilą znalazłem schemat i piktogramy z instrukcji dokładania klimy w przedlifcie, mam nadzieje że coś pomogą. Wygląda na to że skrzynka przekaźników nieco sie rożni, ale układ powinien mieć te same komponenty...

1189469108_ackostkasml.jpg.50372919bb4c6405cf11d1ad10ead424.jpg

291308926_relaybox.thumb.jpg.f74f5cd321df85c90ea8b67d9a739f97.jpg

Jak chce to zrobić? Otóż po włączeniu klimy powinny sie pojawić odpowiednie rzeczy na stópkach przekaźnika w komorze. Potrzebuje dowolny jeden kabelek z pośród tych 4 pinów, a idealnie kabelek który idzie bezpośrednio do włącznika AC na panelu.
(de facto mam tylko jedną możliwość: sygnał sterujacy do przekaźnika -nie moge uzyć kabelka "12+ in" czyli plusa między skrzynką bezpieczników koło lewego kolana kierowcy, a skrzynką przekaźników, ponieważ gdzieś musi być jakaś zwora i po wypięciu bezpiecznika utrzymuje sie napięcie ok 7v)

Niestety wygląda na to że ów kabelek ma coś jeszcze po drodze, przez co nie mam bezpośredniego połaczenia między tą kostka 3pin, a nóżkami w skrzynce przekaźników.

w sumie chyba najlepiej jakby jakaś dobra dusza pogrubiła mi na schemacie w Paincie droge jaką przebywa sygnał z kostki 3 pin do puszki przekaźników w komorze.

aha- na kostce 3 pin pod panelem nawiewu nie ma +12, jeżeli to istotne.

skąd wiem że przekaźnik sterowany masą? Wypiąłem przekaźnik wiatraka chłodnicy (jedyny jaki u mnie jest) i na danych pinach było +12v po zapłonie.

Będę wdzięczny, pozdrowienia!

999153664_schematac.thumb.jpg.99f268a3b688d94812c4ce17e05b60df.jpg