Skocz do zawartości

Justy ll gx szarpanie przy przyspieszaniu


Rudolf420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i mam pytanie. 

Posiadam subaru justy ll gx 2000r. 1.3b 68km

Mam mały problem z Justyną więc. Przy przyspieszaniu szarpie do pewnego momentu i przestaję i problem jest też w tym że czasem przy zmianie biegu bojetne na jaki (najczęściej przy redukcji biegów) auto potrafi nie ratować na gaz czyli ja gaz w podłogę auto tak jął by poprostu nie czuło tego gazu i raz zdazy się za nagle złapie i zaczyna się rozpedzac a czasem potrafi zgasnąć... może ktoś miał coś podobnego. Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Rudolf420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisujesz to mam dość podobną sytuację w imprezie GH 2.0 na, najbardziej to czuć na niskich obrotach, przy ściąganiu nogi z gazu całkowicie, albo przy dodawaniu gazu "od zera". 

Czasem jak w korku wbije bieg, toczę się i zejdzie do X obrotów to zaczyna robić kangura, nie mam pojęcia co to jest, nie sprzęgło bo było wymieniane. Podobnie jak zwalniasz i redukujesz to robi takie HOP HOP i cisza.

zauważyłem też, że np jak jadę bez gazu i wciskam go spokojnie to ma czkawkę 3 razy i później normalnie. Chyba że wcisnę do podłogi od zera, to muli potwornie, ale się zbierze bez czkawki.

Zgasnąć się nie zdarzyło.

W korku można dostać szału czasami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1uq napisał:

z tego co opisujesz to mam dość podobną sytuację w imprezie GH 2.0 na, najbardziej to czuć na niskich obrotach, przy ściąganiu nogi z gazu całkowicie, albo przy dodawaniu gazu "od zera". 

Czasem jak w korku wbije bieg, toczę się i zejdzie do X obrotów to zaczyna robić kangura, nie mam pojęcia co to jest, nie sprzęgło bo było wymieniane. Podobnie jak zwalniasz i redukujesz to robi takie HOP HOP i cisza.

zauważyłem też, że np jak jadę bez gazu i wciskam go spokojnie to ma czkawkę 3 razy i później normalnie. Chyba że wcisnę do podłogi od zera, to muli potwornie, ale się zbierze bez czkawki.

Zgasnąć się nie zdarzyło.

W korku można dostać szału czasami :D

Haha dokładnie widzę masz bardzo podobnie tak samo wciskam delikatnie 3 skoki i dalej normalnie. I w korkach jest tragedia :p

Nie mogę dojść do tego co robi ten problem zmieniłem filtra paliwa, kopułę aparatu, przewody i palec po poprzednim właścicielu ale dalej to nie to właśnie będę zabierał się za pompę paliwa ale też aatpe że to to.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło wymieniałem bo i tak był problem, więc to odpada.

nie mam za dużej wiedzy, ale może koło zamachowe? :D Chociaż przy wymianie sprzęgła by zauważyli że coś nie tak... chyba

ewentualnie nie wiem.. przepustnica? bo problem najbardziej obawia się przy otwarciu z całkowitego zamknięcia, albo przy tym jak się całkowicie zamyka..?

 

Edytowane przez 1uq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1uq napisał:

sprzęgło wymieniałem bo i tak był problem, więc to odpada.

nie mam za dużej wiedzy, ale może koło zamachowe? :D Chociaż przy wymianie sprzęgła by zauważyli że coś nie tak... chyba

ewentualnie nie wiem.. przepustnica? bo problem najbardziej obawia się przy otwarciu z całkowitego zamknięcia, albo przy tym jak się całkowicie zamyka..?

 

Haha byku powiem ci ze ja sam też nie mam jakiejś sporej wiedzy :D ale myślę że przy wymianie sprzęgła tak jak u cb zauważyli by problem z kołem. Tez myślałem nad przepustnica i silniczekiem krokowym może by ją wyczyścić może się zacina i tu jest problem zamyka się przycina po chwili puszcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.08.2022 o 16:36, 1uq napisał:

sprzęgło wymieniałem bo i tak był problem, więc to odpada.

nie mam za dużej wiedzy, ale może koło zamachowe? :D Chociaż przy wymianie sprzęgła by zauważyli że coś nie tak... chyba

ewentualnie nie wiem.. przepustnica? bo problem najbardziej obawia się przy otwarciu z całkowitego zamknięcia, albo przy tym jak się całkowicie zamyka..?

 

Mam doszukałem się po chwili szukania sprawdzania doszłem do problemu u mnie problemem był czujnik polozenia przepustnicy.. wymieniłem cały monwtrysk i śmiga nie gasnie nie szarpie Jak nowe :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rudolf420 napisał:

Mam doszukałem się po chwili szukania sprawdzania doszłem do problemu u mnie problemem był czujnik polozenia przepustnicy.. wymieniłem cały monwtrysk i śmiga nie gasnie nie szarpie Jak nowe :P

akurat umówiłem się do mistrza magika na koniec października (same rymy) bo jest kilka rzeczy do roboty, podsunę ten pomysł, bo właśnie jak pisałem też podejrzewałem że może być coś z przepustnicą bo zawsze w momencie ruszania nią się działy cuda :D

super że u Ciebie przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 14.09.2022 o 16:21, Luku napisał(a):

akurat umówiłem się do mistrza magika na koniec października (same rymy) bo jest kilka rzeczy do roboty, podsunę ten pomysł, bo właśnie jak pisałem też podejrzewałem że może być coś z przepustnicą bo zawsze w momencie ruszania nią się działy cuda :D

super że u Ciebie przeszło

U Ciebie coś pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

U Ciebie coś pomogło?

niestety nie, nie czuje żeby cokolwiek się zmieniło, najgorsze że pan Andrzej powiedział, że chyba TTTM :D bo mówił, że miał taką samą GH i chyba ten sam problem był.

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...