Skocz do zawartości

Jak czytać kod silnika


Gacek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i z góry przepraszam jeśli już taki temat się gdzieś pojawił, ale szukałem i nie znalazłem nigdzie.

 

Mam taki problem że posypał mi się silnik w moim (pół roku temu zakupiony) "świeżym" Subaru (Legacy IV 2.0 150KM 2009). 

VIN: JF1BP5LW49G124907

EngineType: EJ204LTFLB

 

Oczywiście bije się z myślami co dalej - naprawiać/wymienić silnik czy sprzedać - wszystko rozbija się o pieniądze/koszty.

Diagnoza wstępna bez zaglądania do środka tylko na słuch - 3/4 mechaników stawia na panewki :/  

 

Na internecie są oferowane silniki na serwisach aukcyjnych i ogólnie trafia się typ EJ204 ale to tylko początek się zgadza - co z resztą tego numeru silnika ??? Ma ona jakieś istotne znaczenie ? Ktoś potrafi to zdekodować? Co znaczają "LTFLB" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale przy poszukiwaniach silnika wiele przeglądałem i dla mnie jak początek się zgadza to już bardzo dobrze. :ph34r:

Na końcówkę nie patrzyłem, ważne było dla mnie ej253 i już :D i żeby się obracał ręcznie, nie pływający w oleju w połowie.

 

Wszyscy wiedzą, ale warto napisać, że kupno używki wcale nie musi rozwiązać problemu - można kupić w podobnym lub gorszym stanie, jest gwarancja rozruchowa, ale za przekładki nikt Ci nie zwróci kasy...

 

Ciężka decyzja finansowa, remont drogi, używka ryzykowna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...