Skocz do zawartości

Check Engine i brak mocy


wladca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dopisałem się do innego forum, ale tam już nikt nie odpowiada (link poniżej).

Problem podobny do tego :

 

Na zimnym nie ma mocy w ogóle, kontrolka check engine od razu się zapala po odpaleniu.

Trzeba naprawdę mocno cisnąć żeby uzyskać jakieś obroty. Jak się rozgrzeje kontrolka gaśnie i jest ok.

Jazda na samej benzynie nic nie daje, kontrolka wtedy w ogóle nie gaśnie.

Wymienione nie dawno świece, przewody. Przepustnica i krokowy czyszczone. 

Błędy historyczne: układ czujnika spalania stukowego, czujnik temp powietrza zasysanego (ten odłączałem żeby sprawdzić co będzie, gaśnie), czujnik ciśnienia.

Chciałbym uniknąć wymiany wszystkiego wydaje mi się, że różnie te wskazania można interpretować. Diagnosta miał mi skasować błędy i miałem wrócić żeby sprawdzić który się powtarza. Jednak nie dało się skasować. U innych diagnostów nic nie wychodzi. Generalnie zawsze jak gdzieś już podjadę to kontrolka chcek engine gaśnie i nic nikt nie może poradzić.

Ps. zabrałem się wymianę filtra paliwa (tego pod maską) którego u mnie nie ma:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem czujnik spalania sutkowego. Check engine się nie zapala. Jeździ ok. Jednak jeden problem zostaje. Miałem już wcześniej z tym problemy, na zimnym a dokładnie po chwilowym rozgrzaniu się (przypuszczam ze silnik ma wtedy ok 25 stopni) przed przełączeniem się na gaz, zacina się reakcja na pedał gazu. Tylko podczas ruszania na ok 1 do 2 sek. jest brak reakcji na wciśnięty gaz.

Wymieniłem też filtr paliwa nic nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...