Skocz do zawartości

Legacy V CVT Lineartronic - Dławienie silnika przy hamowaniu


leg77

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu w moim Legacy V 2.0i CVT Lineartronic MR2010 (przebieg ok. 180 tys. km) w czasie gwałtowniejszego hamowania (np. przed światłami) występuje sporadycznie efekt "dławienia" silnika z jego wyłączeniem - jeśli lekko nie zwolnię hamulca. Wygląda to tak jakby skrzynia nie "wysprzęglała" napędu na koła, lub robiła to zbyt wolno. Krótkie jednokrotne lub dwukrotne zwolnienie hamulca usuwa problem. Trudno mi ustalić powtarzalność sytuacji, w której występuje opisany problem - może przy "zimnym" silniku. Zgłosiłem problem w ASO, ale ponieważ w czasie jazdy próbnej opisywany efekt nie wystąpił, nie podjęli tematu.

Do ok. 100 tys. km przebiegu ASO twierdziło, że oleju w skrzyni Lineartronic się nie wymienia (przy normalnej intensywności użytkowania). Później podano, że można, więc zleciłem jego wymianę w ASO, ale byłem zaskoczony, że wykonano ją w sposób statyczny informując, że w trybie dynamicznym wymiany oleju w moim samochodzie się nie wykonuje. Czy to może być przyczyną problemu?

Czy ktoś z Państwa może podzielić się wiedzą w sprawie źródła i ew. rozwiązania opisanego wyżej problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...