Skocz do zawartości

Skrzynia 4eat


Szizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów wie jaki jest koszt panelu elektrozaworów do skrzyni automatycznej 4eat ? Niestety używki nie mogę znaleźć od paru miesięcy i chyba jedynym ratunkiem jest wymiana całego panelu. Wadliwy jest elektrozawór lock-up ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szizi napisał:

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów wie jaki jest koszt panelu elektrozaworów do skrzyni automatycznej 4eat ? Niestety używki nie mogę znaleźć od paru miesięcy i chyba jedynym ratunkiem jest wymiana całego panelu. Wadliwy jest elektrozawór lock-up ;/

https://parts.subaru.com/p/Subaru__/Automatic-Transmission-Valve-Body-PT030399-Valve-Control/49241898/31705AA261.html

 

Prędzej kupisz skrzynie używaną i tylko zawory przełożysz niż cały komplet zaworów. Warto kupić ze skrzyni która np ślizga, choć tutaj mogą być zdania podzielone. Bo najgorszy syf to ten który jest z tarczek, magnes tego nie wyłapie a blokuje zawory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Szizi napisał:

czy w każdej skrzyni są takie same elektrozawory ?

 

Dobrze żebyś podał jaka to skrzynia. Ale pewnie początek TZ1A. To jest jakby wersja skrzyni. 

Więc jaką masz i jaką chcesz wsadzić, tzn zawory z jakiej?

Są skrzynie TZ10 w SF przed liftem, jak u mnie, TZ1A to nowsza i taka siedzi w Forku SF po lifcie i SG, oraz nowsza jeszcze TZ1B. O starszych nie wspominam, bo takowe były np w legasiu albo imprezie. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem

Już pytałeś o skrzynie...

Jest problem, wypadało by naprawić skrzynie, albo chociaż przerzucić sam zawór od lockup. Ale myślę że jak znajdziesz jaką kolwiek skrzynie z TZ1B to zawory będą takie same. Tam są różnice już chyba tylko w przełożeniach. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...