Jump to content

Włacznik światła cofania - lokalizacja - OBK 2001 AT


Recommended Posts

Dziś na tapecie kolejny temat z przywracania samochodu ,do stanu oryginalnego. Chodzi o lokalizację włącznika światła cofania w OBK 2001 wersja AT. Dlaczego o to pytam,bo w moim samochodzie nigdy nie było światła cofania i nastąpiła prosta modyfikacja w instalacji. Jaka ? o tym za chwilę...

zdjęcie nr2- panel, jak u każdego ,kto ma Outback, Legacy z powyższego rocznika. Baja ma po prawej włacznik "Cargo Lamp", czy jak kto woli włacznik oświetlenia "paki" .Fajnie pomyślane,bo w nocy nie trzeba kombinować i po ciemku się bawić z załadunkiem,albo komórką podświetlać.Lampa jest nad szybą stop zintegrowany z oświetleniem przestrzeni ładunkowej.

Z racji tego,że "amerykan" nie ma światła cofania, to włącznik "Cargo Lamp" ktoś rozpiął i podłączył lampę pod włącznik "wstecznego" w biegach.

Idę na logikę,bo skoro przycisk jest za atrapę,a oświetlenie paki zamieniono na światło cofania, to innej opcji nie ma... trzeba to ukrócić i ma być fabryka (inne miejsce na światło "wstecznego" juz mam ,bez szlachtowania lamp,czy karoserii)

Znając lokalizację tego włącznika wstecznego ,przy biegach ,chcę "po nitce, do kłębka" znaleźć ten "bajpas" który połączył instalacją  lampy oświetlenia paki.Trzeba "odkręcić" przeróbkę i zlutować do przycisku "cargo lamp",żeby było ,jak w oryginale.Miernik mam, to bajpasa zlokalizuję szybko,kwestia włącznika wstecznego przy biegach... Po odkręceniu modyfikacji  będę mógł "puścić" nową wiązkę do nowego miejsca światła cofania.

 

Pytanie jest więc takie: lepiej szukać "bajpasa" dolutowanego od strony biegów,czy od strony włącznika "cargo light" - właśnie tam jest zasilanie (nie modyfikowane) do tej lampy na pace,a jedynie sam "akt" włączania lampy dzieje się za pomocą włącznika wstecznego przy biegach...

Ja to tak  czuję... Jak się mylę, to dajcie znać. Może ktoś inaczej to zmodyfikował...  Rozmowa akademicka,luźna ,ale na końcu trzeba te wcześniejsze wyczyny elektryka odkręcić będzie ;)  (wszystko działa i dobrze zrobione,ale... to nie oryginał i to nie przystaje ;) )  

 

 

Ps schemat elektryki do "Baja" szukałem,ale co tam schemat w takiej sytuacji...  jak fizycznie  łapę trzeba w spaghetti kabli włożyć i szukać bajpasa

Ps OBK 2001 wpisałem,bo chodzi o najwięcej odpowiedzi ludzi,którzy dziubali w rewirach manetki skrzyni. Więcej porad/rozwiązań będzie.

 

Paka.jpg

Bajapowerswitches2.JPG

Edited by Qubu666-Baja
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...