Skocz do zawartości

Włacznik światła cofania - lokalizacja - OBK 2001 AT


Qubu666-Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na tapecie kolejny temat z przywracania samochodu ,do stanu oryginalnego. Chodzi o lokalizację włącznika światła cofania w OBK 2001 wersja AT. Dlaczego o to pytam,bo w moim samochodzie nigdy nie było światła cofania i nastąpiła prosta modyfikacja w instalacji. Jaka ? o tym za chwilę...

zdjęcie nr2- panel, jak u każdego ,kto ma Outback, Legacy z powyższego rocznika. Baja ma po prawej włacznik "Cargo Lamp", czy jak kto woli włacznik oświetlenia "paki" .Fajnie pomyślane,bo w nocy nie trzeba kombinować i po ciemku się bawić z załadunkiem,albo komórką podświetlać.Lampa jest nad szybą stop zintegrowany z oświetleniem przestrzeni ładunkowej.

Z racji tego,że "amerykan" nie ma światła cofania, to włącznik "Cargo Lamp" ktoś rozpiął i podłączył lampę pod włącznik "wstecznego" w biegach.

Idę na logikę,bo skoro przycisk jest za atrapę,a oświetlenie paki zamieniono na światło cofania, to innej opcji nie ma... trzeba to ukrócić i ma być fabryka (inne miejsce na światło "wstecznego" juz mam ,bez szlachtowania lamp,czy karoserii)

Znając lokalizację tego włącznika wstecznego ,przy biegach ,chcę "po nitce, do kłębka" znaleźć ten "bajpas" który połączył instalacją  lampy oświetlenia paki.Trzeba "odkręcić" przeróbkę i zlutować do przycisku "cargo lamp",żeby było ,jak w oryginale.Miernik mam, to bajpasa zlokalizuję szybko,kwestia włącznika wstecznego przy biegach... Po odkręceniu modyfikacji  będę mógł "puścić" nową wiązkę do nowego miejsca światła cofania.

 

Pytanie jest więc takie: lepiej szukać "bajpasa" dolutowanego od strony biegów,czy od strony włącznika "cargo light" - właśnie tam jest zasilanie (nie modyfikowane) do tej lampy na pace,a jedynie sam "akt" włączania lampy dzieje się za pomocą włącznika wstecznego przy biegach...

Ja to tak  czuję... Jak się mylę, to dajcie znać. Może ktoś inaczej to zmodyfikował...  Rozmowa akademicka,luźna ,ale na końcu trzeba te wcześniejsze wyczyny elektryka odkręcić będzie ;)  (wszystko działa i dobrze zrobione,ale... to nie oryginał i to nie przystaje ;) )  

 

 

Ps schemat elektryki do "Baja" szukałem,ale co tam schemat w takiej sytuacji...  jak fizycznie  łapę trzeba w spaghetti kabli włożyć i szukać bajpasa

Ps OBK 2001 wpisałem,bo chodzi o najwięcej odpowiedzi ludzi,którzy dziubali w rewirach manetki skrzyni. Więcej porad/rozwiązań będzie.

 

Paka.jpg

Bajapowerswitches2.JPG

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...