Skocz do zawartości

Legacy 3.0 H6 vs Impreza WRX 2.0T-Awaryjność


Andrzej Wypiór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamieszczam post tutaj ponieważ z jakiegoś powodu nie mogę go zamieścić w dziale 'zakup kontrolowany' 

Planuję zakup Legacy 4gen z silnikiem 3.0 H6 w manualu i sedanie lub Imprezy WRX 2.0t, może być kombi chociaż preferowany sedan. 

Posiadałem poprzednio Imprezę GH 2.0d i byłem bardzo zadowolony, oprócz wymiany gum stabilizatorów nic w niej nie musiałem robić. 

Preferowałbym kultową Imprezę lecz ciągnie mnie troszkę do wyposażenia w Legacy typu nowsza deska rozdzielcza, grzane skóry itd. Decydujące są jednak dla mnie awaryjność i koszty serwisu. 

I tu moje pytanie : który samochód/silnik jest bardziej bezproblemowy i tańszy w naprawie? Rocznie robię ok 7-8 tyś. kilometrów więc LPG raczej nie będzie. 

O 2.0T głównie słyszałem o panewkach, w 3.0 H6 słyszałem o rozrządzie, UPG i spalaniu oleju przy jednoczesnych opiniach że to bardzo trwały silnik... 

Który samochód łatwiej kupić żeby nie trafić na przysłowiową minę? 

Zakup planuję za jakieś pół roku, budżet ok 25k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

Jak spadnie śnieg to nic nie kupisz bo większość będzie bokiem leciała. W sumie zaraz eksperci zrobią Tobie wykład, że za mały budżet. ;)

Będzie więc parę miesięcy wiecej na dozbieranie kasy i stopnienie śniegu :) Na tą chwilę chcę się rozeznać w co lepiej celować. Wiadomo że stan danego egzemplarza może być skrajnie różny ale chciałbym wiedzieć co będzie łaskawsze dla portfela w tym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdecydować musisz przejechać się jednym i drugim. Możesz kupić "lalunie" i przez kilka lat będziesz zmieniał olej i filtry. Zwróć uwagę na OC bo za silnik 3.0 zapłacisz więcej.  No i spalnie też będzie większe niż w dieslu w zależności czy jedziesz na trasie eko czy stoisz w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę ze spalanie bedzie w okolicach 15l. Tutaj nie ma problemu bo po mieście i tak jeżdżę motocyklem ( spalanie 5l/100km) a jak np. pada deszcz to mamy w domu jeszcze yariskę 1.5 która pali podobnie. Oba Subaraki mi pasują mimo odmiennych charakterów, nie chciałbym się po prostu władować w auto które w ciagu roku pochłonie drugie tyle w serwisie ile wyniosła jego cena zakupu. Stąd pytanie który model/silnik cierpi na więcej bolączek, które są droższe w usunięciu. Wydaje mi się ze Legacy będzie łatwiej kupić w lepszym stanie ale z koleji wydaje mi się że ewentualne naprawy będą droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam spalanie srednie 12,5. No ale jak ktos jeździ ciagle w korkach to moze i do 15 dojsc.

Na trasie mam do 11:00 (taki max rekord z trasy).

Ja kupilem Legaca h6. Trafilem z upg. No ale potem bylo ok.

Z moim mechanikiem dwa razy na "Ty" przechodzilem... Tak rzadko sie widujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...