Skocz do zawartości

Subaru impreza GF - przechylona na jedną stronę


Krzysztof Burbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka miesięcy temu gdy zmieniałem amortyzatory i sprężyny z tyłu bo już był tzw. ,,tyłoprzysiad,, tył poszedł w górę lecz zauważyłem po pewnym czasie że jest z lekka krzywo, tzn. prześwit lewego tylnego koła jest względem prawego mniejszy o jakieś 1.5/2cm. Niby nie ma się o co czepiać ale nawet czasem jak z tyłu się dobrze przypatrzy to widać że auto jest lekko przekrzywione co poprostu nie powinno mieć miejsca. Łączniki stabilizatora przedniego zmienione oraz amortyzatory przód, ostatnią opcją o której myślę są sprężyny przednie. 

Ktoś może miał podobny przypadek bądź wie w czym szukać problemu? Czyżby zestaw amorków  od KAYAB-a okazał się trafny i jedna strona trzyma słabiej lub może poprostu przód trzyma z lewej strony słabiej bo czasem też to widać ale to może z powodu tyłu też go wciska:huh:

 

Ps. Odrazu dodam, że kielichy zdrowe.

Edytowane przez Krzysztof Burbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak:

-Stabilizator nie ma wpływu na prześwity. Chyba że zaszły dziwne okoliczności jak:
krzywy, różnej długości łączniki, oparcie sie o coś po obnizeniu
-stan amortyzatorów nie ma wpływu na prześwit. Chyba że zaszła okoliczność mechaniczna, tzn:
jeden amortyzator ma talerz na innej wysokości (czytaj: są dwa inne amortyzatory)

Ale tak czy owak za wysokość odpowiadają tylko i wyłącznie sprężyny. No chyba że j.w kombinuje sie z wysokością talerza kolumny

Twoja dedukcja jest dobra, coś takiego może być spowodowane peknięciem spręzyny na innym kole. Może też być błąd przy wymianie podzespołów, np spręzyna źle leży w poduszkach. Mogło sie też zdarzyć, że trafiły sie pomieszane sprzężyny lub amory (jeżeli były ostatnio wymieniane)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 00:29, Matiz napisał:

to tak:

-Stabilizator nie ma wpływu na prześwity. Chyba że zaszły dziwne okoliczności jak:
krzywy, różnej długości łączniki, oparcie sie o coś po obnizeniu
-stan amortyzatorów nie ma wpływu na prześwit. Chyba że zaszła okoliczność mechaniczna, tzn:
jeden amortyzator ma talerz na innej wysokości (czytaj: są dwa inne amortyzatory)

Ale tak czy owak za wysokość odpowiadają tylko i wyłącznie sprężyny. No chyba że j.w kombinuje sie z wysokością talerza kolumny

Twoja dedukcja jest dobra, coś takiego może być spowodowane peknięciem spręzyny na innym kole. Może też być błąd przy wymianie podzespołów, np spręzyna źle leży w poduszkach. Mogło sie też zdarzyć, że trafiły sie pomieszane sprzężyny lub amory (jeżeli były ostatnio wymieniane)

 

Generalnie przypadek strasznie dziwny bo niby wszystko wymienione z tyłu z układu amortyzacji wraz ze sprężynami a tu takie skrzywienia. Zastanawia mnie bardzo sprężyna przednia lewa. Nie mierzyłem jej prześwitu względem prawego koła ale kilka razy rzuciło mi się w oczy że prześwit tego koła jest jakby niższy niż zwykle.

 

No nic pokombinuje ze sprężynami z przodu bo chyba to może być problemem ale ciekawe czy po takim czasie(kilku miesięcy) wciskania tej jednej sprężyny z tyłu będzie ona potrafiła jeszcze trzymać się tak samo jak prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 00:48, Krzysztof Burbo napisał:

 ale ciekawe czy po takim czasie(kilku miesięcy) wciskania tej jednej sprężyny z tyłu będzie ona potrafiła jeszcze trzymać się tak samo jak prawa strona.

 

 

nie powinna sie odkształcić. Co innego buda. Ja w mikrze miałem jedną obizającą i jedna seryjną jak kupiłem auto i mam wrażenie że skrzywiło nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...