Skocz do zawartości

ustawienie pokrętła temperatury - forek 2003 XT


sasturppe

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki temat, podczas wymiany żarówek w środkowym panelu subka /czyli temperatura, AC i kierunki przepływu/ niechcący przekręciłem podczas demontażu taka plastikowa zembatke do ustawienia temperatury.. nie było by problemy jakby nie to, ze potencjometr od temperatury/klimy kreci bez przerwy dookoła i nie mam póki co pojęcia jak go ustawić względem pokrętła zewnetrznego który ma ograniczony obrót...

w nocy podczas ciszy przekręcając go sa słyszalne otwarcia/zamkniecia przepływu ale tylko w 50% pokrywające pokrętło zewnętrzne - poki co wyśrodkowałem to ale czy to jest poprawnie ?

dziękuję z góry za wszystkie rady i podpowiedzi...

jutro dolacze fotki dla jasności sytuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja w takiej sytuacji zrobiłem tak, że znalazłem punkt w którym zauważalnie z gorącego powietrza przechodziło w zimne. Następnie wyjąłem i rozkręciłem ten panel w tym ustawieniu. Samo pokrętło ustawiłem na max zimne i złożyłem to z tym potencjometrem tak aby zachować to ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, odswiezam troszkę temat bo mam pomysł jak możecie mi pomoc, ta sugestia wyżej jest OK ale chciałbym coś pewniejszego, mianowicie..

podlaczajac sam potencjometr do wtyczki na zgaszonym silniku i krecac w lewo, czyli od ciepłego do zimnego w którymś momencie jest slyszalne takie długie, czyli około 3 do 4 sekund otwarcie lub zamkniecie jakiejś przepustnicy i teraz serdeczna prośba do Was

czy może ktoś z was ma ten sam model czyli manualna klime i może przekręcić maksymalnie w prawo czyli na najcieplejsze powietrze a potem przy zgaszonym motorku przekręcać w lewo, tak stopniowo /jest w sumie 20 stopni takich skoków/ i powiedzieć mi w którym momencie a dokładnie przy którym stopniu będzie słyszalne takie 4-ro sekundowe przesuwanie sie czegoś tam...

bardzo mi na tym zalezy

jak coś będzie nie jasno proszę zapytać, siedziałem dzisiaj i nasłuchiwałem te wszystkie przesunięcia ale nie mam pojęcia w którym miejscu ma być pokrętło w pierwszej fazie przesuwu

z góry dziekuje bardzo

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...