Jump to content

Czy spasuje silnik?


zopper
 Share

Recommended Posts

Witam, potrzebuje wymienić silnik w swoim foresterze. U mnie wg tabliczki znamionowej jest EJ202 i dalej jakieś oznaczenia natomiast na internecie do kupienia są silniki które opisują jako EJ20 i tu moje pytanie czy taki silnik oznaczony jak powyżej spasuje do mojej gabloty. Dodam iż jest to forester benzyna z 1999 roku. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

EJ20 to rodzina silników 2.0 czyli tak można oznaczyć na upartego silnik z Imprezy GT, WRX (turbo) jak i Twojego Forestera (wolnossący). Jeśli masz EJ202, powinieneś kupić EJ202. U mnie siedzi EJ20J, i np EJ202 nie wsadzę bo jest trochę różnic, u mnie nie ma czujnka położenia wałka, są inne głowice. Natomiast jeśli będziesz miał silnik z dawcy z tego samego rocznika jest duża szansa że obejdzie się bez rzeźby i wsadzisz go plug&play. Wypowiedzą się tutaj jeszcze inni i pewnie zasugerują co możesz wsadzić bez w/w rzeźby.

Dla każdego co wyciągnął silnik będzie to EJ20, bo takie jest oznaczenie na środku bloku pod alternatorem. Jeśli ten który go wyjmował opisał dokładnie to co na tabliczce znamionowej, to wtedy będziesz miał to co masz mieć. Szukałem ostatnio silnika do Siebie i mało ich było, finalnie zrobiłem głowice. Ale musiałem mieć taki a nie inny czyli EJ20J. 

Edited by ewemarkam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...