Skocz do zawartości

EJ205 zmiana gradacji tloka


skala09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie laickie pytanie , podczas rozpolowienia silnika okazało się że mam lekko podtarte 2 tłoki w prawej głowicy (slap)

Dokupilem 2 w bdb stanie z tym że z gradacja B a moje są A . Czy mogę ich użyć ? Wiem że to różnica wielkości rzedu 0.02mm . 

Dzięki za każde info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skala09 napisał:

Witam.

Mam takie laickie pytanie , podczas rozpolowienia silnika okazało się że mam lekko podtarte 2 tłoki w prawej głowicy (slap)

Dokupilem 2 w bdb stanie z tym że z gradacja B a moje są A . Czy mogę ich użyć ? Wiem że to różnica wielkości rzedu 0.02mm . 

Dzięki za każde info 

nie powinieneś ich użyć , ale oczywiście silnik bedzie pracował , bardziej trzeba się przyjrzeć siatce na cylindrach , jeśli są rysy pionowe , absolutnie nie , jeśli jest siatka 45st. można rozważyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

nie powinieneś ich użyć , ale oczywiście silnik bedzie pracował , bardziej trzeba się przyjrzeć siatce na cylindrach , jeśli są rysy pionowe , absolutnie nie , jeśli jest siatka 45st. można rozważyć 

Dziekuje za odpowiedz , jeszcze takie pytanie przeczytałem że gradacja jest wybita na bloku silnika przy linii rozpolowienia bloku , w moim przypadku to AB . Czy możliwe jest że ktoś zastosowal bledna gradację przede mną ?

Edytowane przez skala09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jest możliwość zastosowanie nieodpowiedniego tłoka przez poprzednika. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zmierzenie średnicówką cylindrów oraz mikrometrem tłoków. Wtedy masz konkretne wartości. Oczywiście tak jak napisał Carfit - ważne aby była siatka na cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...