Skocz do zawartości

Drżenie pedału hamulca na postoju.


artu-44

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - od pewnego czasu wyczówalne jest drganie na hamulcu podczas postoju przy włączonej skrzyni biegów po wrzuceniu na P przestaje drgać, po wyłączeniu klimy też przestaje drżeć nawet jak jest na D. Domyślam się że drży pod obciążeniem. Może to któraś poduszka mocowania silnika zaczyna klękać ? Ale czy to tak może się objawiać, przecież pedał hamulca nie jest połączony z silnikiem ani ze skrzynią. Miał ktoś z Was taki problem? Drgania a może bardziej wibracje są delikatne (moja żona to wyczuła więc nie jestem przewrażliwiony ;)) jednak wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lutek34 napisał:

jakie obroty masz na D i wałczonej klimie, wtedy kiedy wyczuwasz drganie? Przed zabiegiem z przepustnicą miałeś te objawy?

No przed zabiegiem z przepustnicą właśnie nie miałem - obroty jakby poniżej 800 ale jeszcze to sprawdzę dokładnie ELM em to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się odczytać te obroty i jest tak - na rozgrzanym silniku, na postoju i na DScreenshot_20190319-182716_Torque.thumb.jpg.991bc3c54c746177f60b76d932938766.jpg

Na PScreenshot_20190319-182730_Torque.thumb.jpg.0ad35b052e05183310c3a5c4227cdbb2.jpg

Chyba te obroty są za niskie - pomiar był robiony na LPG.

Zapomniałem zrobić tylko na benzynie ale jeszcze to sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknąłem na swoje logi i tutaj masz fragment gdzie się zatrzymałem na skrzyżowaniu i po kilku sekundach ruszyłem, obroty po zatrzymaniu ustabilizowały się w okolicy 650RPM a wychylenie przepustnicy 2.75%.

 

image.thumb.png.66a710515f919cc2d9929b0f6559823c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

zerknąłem na swoje logi i tutaj masz fragment gdzie się zatrzymałem na skrzyżowaniu i po kilku sekundach ruszyłem, obroty po zatrzymaniu ustabilizowały się w okolicy 650RPM a wychylenie przepustnicy 2.75%.

 

image.thumb.png.66a710515f919cc2d9929b0f6559823c.png

Czyli podobnie, więc co może być nie tak. Może trzeba ponownie zrobić adaptację przepustnicy. A może faktycznie zaczyna siadać któraś z poduszek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po problemie !!! Udało mi się usunąć usterkę czyli wibracje (drżenie) pedału hamulca. Może mi nie uwierzycie, zresztą sam w to nie mogłem uwierzyć!! Faktycznie po oczyszczeniu przepustnicy pedał zaczął drżeć, ale za cholerę nie można było dojść co to ma wspólnego bo wszystkie parametry na skanerze były OK (wzorowe). Przyczyną tego drżenia  była źle założona pokrywa silnika - nie wiem bo też nie mogłem uwierzyć jak taka lekka, plastikowa pokrywa może wywołać takie wibracje .Mój mechanik źle ją założył a prędzej któryś z jego pracowników. Może dotykała gdzieś tam do serwa i przenosiła drgania z silnika - ot i cała chistoryja a ile człowiek się nawku... nadenerwuje to jego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, artu-44 napisał:

Przyczyną tego drżenia  była źle założona pokrywa silnika

 

no nigdy bym nie pomyślał, że żle zapięta pokrywa silnika, może być tego przyczyną. Najważniejsze że doszedłeś do sedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...