Skocz do zawartości

Ślonski gotki o piyknych autach... i nie yno


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

MARKO RALLY, a wjysz o tym że chcom ślońki alfabet skodyfikować? ;) Powjym szczerze że nikerych liter się trzabydzie uczyć godać, bo inakszy się to pisze a inakszy trocha godo. Np niekażdy umi pedzieć oma, opa abo Pon Boczek (te "o" sie wtynczas godo tak pomiyndzy "o" a "ó") a bydzie to chyba o z takim kołkem na wjyrchu. Dejcie pozor że naprzikład zależnie od regjonu nikere słowa sie inakszy godo. Dejmy na to pora kilometrow od moji wsi, w strona Raciborza juz też troch inakszy godajom, wjyncy z czeskigo dodowajom. Musiołbych sie bracika spytać jako sie to rychtyk nazywo, on tam sie tym fest interesuje. Działo nawet w RASiu. Acha i som Śloński fany zasztelowane, jakby kiery chcioł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a wjysz o tym że chcom ślońki alfabet skodyfikować?

ja, ale po mojymu to psinco z tego beje.

Powjym szczerze że nikerych liter się trzabydzie uczyć godać, bo inakszy się to pisze a inakszy trocha godo.
to jak umlauty w Rajchu.
Acha i som Śloński fany zasztelowane, jakby kiery chcioł
a kaj wrazisz ta fana? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, uważasz że to jest w porządku?

 

A co w tym jest obraźliwego ? Nie chcę tu bronić Witka, ale widocznie doszedł do takich wniosków po lekturze tego wątku. Zamiast obrażać kogoś w gwarze (której adresat może nie mieć ochoty rozumieć) może wytłumacz grzecznie na czym polega kultura śląska, żeby w przyszłości nie dochodziło do tego typu nieporozumień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, to fakt, nikt tu niechce się kłócić z nikim, ale kolega Witek, ewidentnie prowokuje. Niby co, ja jako ślązak mam się dać obrażać a jak na kogoś trochę ton podniose to już bee? Naśmiewa się ze śląskiej mowy i to jest wg Ciebie ok? Nie dziw się czasem że co niektórzy są tu porywczy, ale jak ja bym np na Ciebie, albo na Twój region najeżdżał to też byś sie wkurzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Witek, ewidentnie prowokuje

 

To fakt, ale Witek tak ma standardzie :wink:

 

 

Niby co, ja jako ślązak mam się dać obrażać

 

Gdzie Cię Witek obraził, bo jakoś nie wyłapałem ?

 

 

Naśmiewa się ze śląskiej mowy i to jest wg Ciebie ok?

 

Gdzie ?

 

ale jak ja bym np na Ciebie, albo na Twój region najeżdżał to też byś sie wkurzał.

 

Co chwilę czytam o "krakowskich centusiach" na forum i jakoś się nie obrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Germanofile
to brzmi jak zoofile, nekrofile, pedofile, czyli sugeruje jakieś zboczenia. I to jest obraźliwe, a nie to co ja napisałem, bo u nas tak się mówi na co dzień. A jak ktoś ogląda TVP-2 i serial "Święta wojna" to wie że takie powiedzenie to standard. Tak że w sumie to My jesteśmy obrażani, a nie My obrażamy. I po kiego wała wodę mąci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to brzmi jak zoofile, nekrofile, pedofile, czyli sugeruje jakieś zboczenia.

 

To może najpierw sprawdź sobie w słowniku co to znaczy, bo widzę, że nie do końca wiesz o czym mówisz.

 

I to jest obraźliwe, a nie to co ja napisałem, bo u nas tak się mówi na co dzień.

 

To, że u Was się tak mówi na co dzień, nie zwalnia Cię z pisania wg. ogólnie przyjętych zasad kultury.

 

Czyli co, jak przyjadę do Katowic, to mogę podejść na ulicy do kogoś obcego i spytać "Pizdnąć cię w dekiel ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...