Skocz do zawartości

Ślonski gotki o piyknych autach... i nie yno


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ślunskiej gwary

 

Chopie jo niy wiym kajś ty u nos boł, ale tako gwara to ino za granicom tzn we sosnowcu,

 

u nos jest ślonsko gwara a niy ślunsko

 

 

 

 

Fajny wontek, czuja sie jak u siebie na placu, byda tu wpodoł na klachy :mrgreen: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, Patryk55XL znowu mnie obraża. :neutral:

 

Uważam, że powinieneś dać mu pasek, przynajmniej za przekleństwa :!:

 

Witek, nie tylko ja tu jestem modem, pisz do Przemqa, on starszy, języki obce zna i bardziej ode mnie w świecie obyty :wink:

 

 

Chopie jo niy wiym kajś ty u nos boł, ale tako gwara to ino za granicom tzn we sosnowcu,

 

u nos jest ślonsko gwara a niy ślunsko

 

Widocznie salowe były z Sosnowca, bo tylko one jechały gwarą, reszta po normalnemu, znaczy się po gorolsku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, :mrgreen:

gorolali
a co to je?? :) A gorolu to i tak nie do Ciebie było. Gorol to ktoś taki który nie jest ślązakiem. Jak nie wiedziałeś osso chodzi to jak możesz mówić że Cię obrażałem? Cosik sie uwziołeś na mnie i tyle. Zdo mi sie że nie trowisz Hanysow i tela. A o Warszawie obraźliwego?? Nic nie było. Prawda tylko. A co może śląsk nie pomagał Warszawki odbudować???? Mało ma profitów ze śląska? Ja tam esów niemam, ale Ty też się nie czepiaj. Pewnie teraz to już napiszesz że na bank obraziłem kogoś i że należa mi się 2 paski naraz co? :lol:

Ywone nie przesadzej tam ;) Jeżeś w końcu naszo "first lejdi" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ywone, Już mi przeszło. To forum jest ponad podziałami na regiony, ponad podziałami politycznymi i w ogóle ponad wszystko. Tworzymy pewną grupę społeczną, żeby nie powiedzieć sektę :wink: i to jest fajne :grin:

 

 

Patryk55XL, a bydziemy tyż uosprawiać o jakich wicach?

...TRUDA łod GINTRA stoji na ałtomatyczny wodze, a GINTER studiuje tabela. Wjysz TRUTKO przi twojij wodze toś powinna mieć śtyry metry i dwanoście cyntof wzrostu...

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krajzega

krajzyga ;)

...TRUDA łod GINTRA stoji na ałtomatyczny wodze, a GINTER studiuje tabela. Wjysz TRUTKO przi twojij wodze toś powinna mieć śtyry metry i dwanoście cyntof wzrostu...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dobre, dobre :)

 

Jo znom taki jedyn jak Jóźika na prezydynta wybrali, ale nie powjym bo conikerzi z północy by mogli mieć zaś esy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, :mrgreen:
gorolali
a co to je?? :) A gorolu to i tak nie do Ciebie było. Gorol to ktoś taki który nie jest ślązakiem. Jak nie wiedziałeś osso chodzi to jak możesz mówić że Cię obrażałem? Cosik sie uwziołeś na mnie i tyle. Zdo mi sie że nie trowisz Hanysow i tela. A o Warszawie obraźliwego?? Nic nie było. Prawda tylko. A co może śląsk nie pomagał Warszawki odbudować???? Mało ma profitów ze śląska? Ja tam esów niemam' date=' ale Ty też się nie czepiaj. Pewnie teraz to już napiszesz że na bank obraziłem kogoś i że należa mi się 2 paski naraz co? :lol:[/quote']

 

:shock: jaki ten śląski podobny do polskiego. Prawie rozumiem co do mnie piszesz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nos jest ślonsko gwara a niy ślunsko

 

Gůrny Ślůnzek, rostomjyuy Hajmatland!

Z Anaberga widźiš go až po sům rant.

I w nojgoršy čas tam ludźie wjerne sům;

Za ta Źymjo wšycko, co nojdrogše, dům.

 

Tam, kaj w šachće migo jyno šole ćyń,

Tam, kaj flama z werku nocka mjyńi w dźyń,

Tam, kaj w ćymnych chaupach dycki jasno je,

Tam, podwjela žyćo, myślům wrocům śe.

 

Tam, kaj śmjerć to čynsto je bergmůna los,

Kaj kobjytki skrůmne, gryfnych dźouškůw moc,

Tam, kaj wele houdy stou fatrowy dům,

Tam žech zowdy důma, tam můj Hajmat mům.

 

Som rozstomajte godki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...