Skocz do zawartości

Impreza GC - kontrolka Airbag


Wade

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio postanowiła się u mnie zapalić kontrolka airbag i nie chce zgasnąć ;) Sprawa dotyczy Imprezy 1995. Nic się nie wydarzyło, po protu pewnego dnia mnie przywitała i tak zostało do dzisiaj. Przejrzałem instalacje i nie wygląda najgorzej, rozpiąłem aku i nic nie dało wiec postanowiłem  wymrugać błędy w wiadomym celu. No i tu jest problem. Kostkę jak sądzę znalazłem z tym że praktycznie wszędzie opis mówi o czarnej kostce z 6 przewodami w tym 2 diagnostycznymi u "góry". No a u mnie jest taka kostka ale tylko z dwoma a nie sześcioma ale za to są u "góry" czyli w teorii do odczytu i kasowania błędów. 

 

Przeleciałem schematy no i w manualu do modelu 95 widać że są dwie kostki ( bez dalszego połączenia) idące ze sterownika poduszek ( pomijam kostki czujników itd.). Jedna ma 14 pinów ( 5 użytych) i znajduje się  wysoko pod deską obok przekaźnika wentylatorów i wycieraczek ( raczej nie ta) a druga jest na 6 pinów ( 2 używane) obok zielonych i czarnych od silnika obok kolumny, kolory przewodów też się zgadzają ( raczej ta). Znalazłem też te dwa przewody masujące z zarobionymi końcówkami które są niby zrobione specjalnie do diagnostyki SRS. Były zawinięte razem z przewodami od kostki na 6 pinów. 

 

No więc wpinam jeden z tych przewodów w górny lewy pin, włączam zapłon i nic. Kontrolka dalej się świeci, nic nie mruga. Próbuje z druga masą. To samo. Próbuję z drugim przewodem w kostce. To samo. Więc jak to dziadostwo się diagnozuje. Jak wymrugać te błędy?!

 

Dodatkowo przeleciałem przewody miernikiem i przewody masujące faktycznie są masą a na przewodach w kostce jest jakieś napięcie czyli raczej przerwy w obwodach diagnostyki brak. 

 

Załączam wycinek schematu.

 

Jakieś pomysły? 

SRS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...