Skocz do zawartości

Impreza GC linka zamka maski


Schwefel

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety maska nie chce mi się zamknąć, myślałem, że to klasyka czyli linka spadła z zamka. Rozebrałem grill i zamek ale to nie to, bo końcówka linki była na swoim miejscu.

Zacząłem kombinować z mocowaniem pancerza linki, ale poległem na tym bo niezależnie od położenia pancerza i tej gumki zamek nie działa.

Gdzie powinien być zamontowany pancerz i ta gumka żeby to działało?

 

 

IMG_1080.JPG

IMG_1081.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie pęknięte plastikowe mocowanie linki, to właśnie tak jak na zdjęciu nr 2. Twoim problemem jest zardzewiały zamek i uszkodzona linka. Aby bam zamknąć maskę musisz cofnąć element do którego zamocowana jest metalowa kulka na końcu linki i sprężynka spiralna w zamku. Taka klasyka w Subaru. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wskazówki, biorę się za czyszczenie zamka i smarowanie, bo widać że tam tylko co zimę było psikane WD40.

Z tym pękniętym plastikiem to chodzi Ci o jakiś element, którego brakuje na zdjęciu czy o te spinki/opaski, które trzymają pancerz/linkę od przegrody czołowej do zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 08:13, Farmer napisał:

Twoim problemem jest zardzewiały zamek i uszkodzona linka. Aby bam zamknąć maskę musisz cofnąć element do którego zamocowana jest metalowa kulka na końcu linki i sprężynka spiralna w zamku.

Tak też zrobiłem i działa. Z linką jest wszystko ok, problemem był zablokowany zamek, a to wszystko przez czcicieli WuDu40, którzy pewnie co zimę ładowali tego we opór aż zamek zatarł się.

Po umyciu, notabene w WD40, bo do tego nadaje się, nasmarowaniu gęstym olejem do łańcuchów maska normalnie zamyka się a linka chodzi leciutko i nie blokuje się.

IMG_1095.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...