Jump to content

Impreza GC linka zamka maski

Schwefel
 Share

Recommended Posts

Niestety maska nie chce mi się zamknąć, myślałem, że to klasyka czyli linka spadła z zamka. Rozebrałem grill i zamek ale to nie to, bo końcówka linki była na swoim miejscu.

Zacząłem kombinować z mocowaniem pancerza linki, ale poległem na tym bo niezależnie od położenia pancerza i tej gumki zamek nie działa.

Gdzie powinien być zamontowany pancerz i ta gumka żeby to działało?

IMG_1080.JPG

IMG_1081.JPG

Gdyby nie pęknięte plastikowe mocowanie linki, to właśnie tak jak na zdjęciu nr 2. Twoim problemem jest zardzewiały zamek i uszkodzona linka. Aby bam zamknąć maskę musisz cofnąć element do którego zamocowana jest metalowa kulka na końcu linki i sprężynka spiralna w zamku. Taka klasyka w Subaru. 

• Thanks 1

Ok, dzięki za wskazówki, biorę się za czyszczenie zamka i smarowanie, bo widać że tam tylko co zimę było psikane WD40.

Z tym pękniętym plastikiem to chodzi Ci o jakiś element, którego brakuje na zdjęciu czy o te spinki/opaski, które trzymają pancerz/linkę od przegrody czołowej do zamka?

W dniu 24.11.2018 o 08:13, Farmer napisał:

Twoim problemem jest zardzewiały zamek i uszkodzona linka. Aby bam zamknąć maskę musisz cofnąć element do którego zamocowana jest metalowa kulka na końcu linki i sprężynka spiralna w zamku.

Tak też zrobiłem i działa. Z linką jest wszystko ok, problemem był zablokowany zamek, a to wszystko przez czcicieli WuDu40, którzy pewnie co zimę ładowali tego we opór aż zamek zatarł się.

Po umyciu, notabene w WD40, bo do tego nadaje się, nasmarowaniu gęstym olejem do łańcuchów maska normalnie zamyka się a linka chodzi leciutko i nie blokuje się.

IMG_1095.JPG