Jump to content

Kontrolki

Artur Muża
 Share

Recommended Posts

Hej jestem właścicielem  Subaru Outback 4 Z 2012 sprowadziłem auto z Stanów mam go rok i do tej pory nic się nie działo. Wczoraj podczas jazdy auto zaczęło się dziwnie zachowywać zaczęło  szarpać, zapaliły się kontrolki Check engine, breake , Cruze , at temp oil. Zjechalem zgasilem silnik i po ponownym uruchomieniu zgasło at temp oil. Dojechałem  do domu poczytałem na amerykańskich forach , że to może być problem z korkiem wlewu, faktycznie był niedokrecony dzis zresetowalem auto odlaczajac akumulator pojechalem podlaczyc pod kompa  nie pokazal zadnych błędów ale wracając do domu auto zaczęło szarpać więc z powrotem do mechanika i droga dedukcji stwierdziliśmy  , że trzeba wymienić olej w skrzyni biegów, zrobiliśmy to ale auto nadal szarpie i znów miałem powtórkę z tymi wszystkimi kontrolkami . Macie jakieś pomysły co to może się dziać? 

jak w kolekcji z innymi kontrolkami pojawia się AT temp, to masz błąd związany ze skrzynią. Musisz się podłączyć do TCMa, ale w ECU powinien być zapisany błąd P0700, oczywiście jeśli go nie skasowałeś poprzez odłączenie aku. Kasowanie błędu nie usuwa usterki.

12 godzin temu, gorion napisał:

At temp oil jest jednoznaczne i ostrzegają o tym w instrukcji

nie jest jednoznaczne, co innego oznacza ciągle świecąca kontrolka jak silnik pracuje a co innego mrugająca.

Subaru AT oil light.jpg

subaru warning lights.jpg