Jump to content

Certyfikat EURO2 dla samochodów sprowadzonych z Europy

Mario
 Share

Recommended Posts

Obecnie przebywam na stażu w Szwajcarii i chciałbym po jego zakończeniu sprowadzić do kraju Subaru Legacy 2.5 GX Limited (prod.1999) - notabene zakupiony w salonie EmilFrey. Czy jesteście państwo w stanie wystawić mi zaświadczenie o zgodności z Euro2, który podobno jest niezbędny do rejestracji samochodu w kraju.

• Dyrekcja SIP

Przypominam, że w celu uzyskanie uprawnień do tzw. mienia przesiedlenia pobyt zagraniczny musi być oficjalnie udokumentowany, jago okres nie może być krótszy niż 1 rok i 1 dzień, a samochód musi byc zarejestrowany na Pańskie nazwisko min 6 m-cy.

Dla ustalenia poziomu emisji spalin potzrebny jest nam pełny numer podwozia samochodu (w zasadzie nie powinno byc problemu).

pzdr.

Dziekuje za wyczerpująca i satysfakcjonującą mnie odpowiedź, na pewno się zgłoszę po powrocie do kraju. A jeszcze jedno :idea: , przmierzam się do zakupu opon zimowych (na letnich POTENZAch raczej cięzko jeździ się zimą po Alpach, o czym miałem się okazje ostatnio przekonać. :D ) Natomiast biorąc poprawkę na jakość polskich dróg chciałbym nabyć coś o troszkę bardziej komfortowym profilu niż rekomendowany w instrukcji (205/50 R16). Jakie zamienniki można stosować w Legacym (nowy model 1999)- wchodzi w grę też wymiana felgi na 15'' - o ile wejdą na tarcze z przodu :?: .

Jakie zamienniki można stosować w Legacym (nowy model 1999)- wchodzi w grę też wymiana felgi na 15'' - o ile wejdą na tarcze z przodu :?: .

195/55 albo ekstremalnie 185/60. Przy zmianach o jeden - dwa rozmiary w górę/dół zasada "zawsze o rozmiar mniejsza szerokość o rozmiar wyższy profil". Różnica wskazań szybkościomierza -1,6% w przypadku pierwszym i +2,3% w drugim.

Polecam Pirelli SnowSport 210. Miałem w aucie nieco większym od Legaca i spisywały się doskonale. Z droższych - Dunlop WinterSport.