Skocz do zawartości

mikeanonim

Użytkownik
  • Postów

    136
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mikeanonim

  1. Ja wczoraj miałem okazję odbyć krótką jazdę próbną.

     

    Jest naprawdę dobrze. Osiągi nie powalają delikatnie rzecz ujmując, ale są całkowicie wystarczające do jazdy w każdych warunkach (jeździłem głównie po autostradzie).

    Prowadzenie naprawdę przyjemne, zdecydowanie zmniejszona wrażliwość na boczne podmuchy wiatru w porównaniu do mojego BR'a. To bardzo cieszy tym bardziej, że chyba to mnie najbardziej w moim dotychczasowym Outbacku denerwowało.

     

    Obsługa dużego ekranu na zdecydowany plus. Myślałem, że będzie mniej intuicyjnie.

     

    Materiały i wykończenie - premium kosmos w porównaniu do USDM z 2013r.

     

    Jedyne co mnie rozczarowało to chyba wyciszenie. Oczywiście jest o wiele lepiej niż w moim 3.6, ale nie jest to różnica kilku klas jak (po zapowiedziach) się spodziewałem.

    Szumy toczenia są wyciszone lepiej, to fakt. Być może wiatr na autostradzie wpływał na moje odczucia, bo relingi wyły podobnie jak w moim egzemplarzu, a są one głównym źródłem odczuwalnego hałasu.

     

    Generalnie poprawione jest wszystko, czego mógłbym oczekiwać po zmianie modelu. 

     

    Czekam teraz na możliwość dłuższego testu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

    • Super! 2
  2. gdzie kupiłeś te nowe półosie?

     

    Miałem podobny problem, po zakupie nowych zamienników trzęsło budą dramatycznie. W geście rozpaczy kupiłem jedną używaną półoś oryginalną (bo miałem uszkodzony jeden przegub wewnętrzny) i problem całkowicie zniknął.

     

    Może te nowe półosie są gorsze od starych, zużytych oryginalnych...

  3. Zasadniczo mam podobny problem. Mam poliftowe navi z nagłośnieniem HK. Mapy kupiłem zeszłoroczne.

    Niestety sam system multimedialny jest przestarzały i zdecydowanie niezadowalający. Kontaktowałem się z monterem, który stwierdził, że dałby radę zamontować stację z androidem, ale rzeźby byłoby dużo i koszty astronomiczne.

     

    Gdybym miał zmieniać system przedliftowy na poliftowy to raczej też bym się nie zdecydował, nawet gdyby to miało kosztować 1000 zł. Moim zdaniem różnica w funkcjonalności jest zbyt mała.

     

    pozdro!

     

     

  4. Szanowni Forumowicze,

     

    czy w zawieszeniu pneumatycznym (Legacy II) da się jakoś wymienić same miechy w kolumnach (przód)?

    może pasują od jakiegoś innego auta?

     

    jakiś czas temu wymieniłem dziurawe pneumatyki na sprężyny i tak się właśnie zastanawiam czy da się to jakoś rozgrzebać i wyjąć same miechy i wrócić do poprzedniej konfiguracji.

     

    pozdrowienia

     

    jakby Ci zbywały stare pneumatyki od Legacy II to ja chętnie je przygarnę :)

    Oczywiście jeśli się zdecydujesz na permanentną konwersję na klasyczny zawias :)

  5. Zaczyna migac i po ok 2-3 h gasnie.

    Po odpaleniu auta zapala sie znowu.

     

    Awaria zarnika czy cos z elektryka?

     

    Ciekawe czy to zbieg okoliczności, czy nie... ale Forek mojego ojca, z tego samego rocznika też jest już po podobnych przejściach. W jednej lampie poszedł żarnik, w drugiej przetwornica ;/

  6.  

    Ale co mają półosie do wibracji na postoju?

    Bardzo dobre pytanie, które skłoniło mnie do tej dyskusji. Zapewne zadałeś je nieco ironicznie ale myślę, że to pobudzi dyskusję :)

     

    Bardzo dobry artykuł znalazłem na stronie -> https://allwheeldriveauto.com/seattle-subaru-cv-boots-and-axle-problems-explained/

     

    Poniżej fragment:

     

    A very typical thing we see is a tire or general repair shop taking out an axle for a CV boot failure and installing a “Brand New made in China” axle.  This can start a lot of trouble in many cases.  The quality of the CV axles made in China is very suspect to say the least.     We have seen everything from vibrations at idle and very pronounced vibrations under load to boots that last just a year before they tear open again as compared to the original boots that lasted 5 to 6 years on average.     Now as the suspension ages the boots may not last as long as the first set of boots but a boot that won’t make it a year without issue is really low quality.   Vibration problems can be a biggie with aftermarket axles as well this can be under acceleration, turning or even just at idle.   Excessive play in the inner joint allows the inner portion of the joint to move back and forwards within the inner joint housing is typically the cause of this.

     

     

    tylko, że ja nie mam założonych półosi ( ani osłon, zawsze wymieniam na ori z ASO ) made in china. Nie wyglądają też na nadmiernie zużyte... nie ma też żadnych nadmiernych luzów w wewnętrznych przegubach o czym mowa w tekście :)

     

    btw. remont skrzyni nie zawsze oznacza remont konwertera.

  7.  

    Przeguby to nie są... obie półosie były zdejmowane i sprawdzane, nie mają żadnych luzów.

    Obie? Rozumiem, że sprawdzałeś przód... a tył?

     

     

    tak, obie przednie były sprawdzane. Tyłu rzeczywiście nie oglądałem. Niemniej wątpię, by tutaj była przyczyna.

  8.  

    odnośnie tego pytania o wibracje i wstępną diagnozę że to przeguby moje pytanie brzmi niby jak przegub nie OEM ma wpływać na wibrację podczas przełączania z P na D lub na R kiedy auto stoi w tym czasie w miejscu

    Nie nie nie... pytanie w tym watku, to wibracje PO przełączeniu na postoju, a nie w czasie jazdy albo w czasie przełączania.

    auto trzesie sie na dohamowywaniu na D, na postoju jak sie przelaczy na N to wibracje maleja.

    W tym wypadku objawy sie nie zgadzają. Wibracji nie ma przy dohamowywaniu itp. One są tylko i wyłącznie przy postoju. Po przełączeniu na N nie ma ich wcale.

     

     

     

    vielebny dobrze mówi. Nie ma żadnych dziwnych wibracji podczas jazdy. Pojawiają się po zatrzymaniu auta i znikają natychmiast po ruszeniu z miejsca.

     

    Przeguby to nie są... obie półosie były zdejmowane i sprawdzane, nie mają żadnych luzów. 

    Z braku pomysłów... jeżdzę i nie przejmuję się.

  9.  

    Niepokoi mnie też fakt, że już raz było to robione, choć prawdę mówiąc nie wiem, jak rozległa była naprawa.

    wiesz czy poprzednim razem naprawa była robiona w ASO i jak dawno?  

     

     

    robione było w ASO, ale Hondy. BLS Wyszomirski na Parowcowej ;)

    Ja tam nigdy rdzy w imprezie nie widzialem szczerze mowiac. Walcz z nia bo sama nie zniknie, im szybciej tym lepiej :)

     

    hmm... a ja po tym jak mi się tam rdza pojawiła, zacząłem zwracać na to uwagę i widziałem kilka egzemplarzy z bąbelkami identycznymi jak w moim aucie ;/

  10. Ketivv, a tak schodząc na ziemię pozwolę sobie rzucić niejako ad vocem kilka pytań :

     - czy klimatyzacja spełnia niezawodnie swoją funkcję w Twoim aucie, czy też nie

    - czy klima w XV jest technicznie innym urządzeniem, niż np. w Foresterze, bo tylko tę z XV "odżegnujesz od czci i wiary"

    - czy cykle załączenia /wyłączenia nie oszczędzają paliwa i samej sprężarki oraz całego układu

    - czy masz specyficzne warunki eksploatacji, że permanentnie jedziesz za kopcącą ciężarówką/autobusem  (po coś mamy też włącznik obiegu zamkniętego)

    - i czy na pewno japoński konstruktor jest do bólu nieracjonalny, technicznie upośledzony, a niemiecki na odwrót

     

    - i ... czy Ty nadal jesteś "uzależniony od Subaru" ?

     

    ludzie!

    Ketivv po prostu napisał, że klimatyzacja w subaru jest przestarzała technologicznie. 

    nie reagujcie alergicznie :)

     

    tym bardziej, że... ma racje :)

     

    raczej odchodzi się od kompresorów załączanych elektromagnetycznym sprzęgłem, na rzecz pracujących permanentnie, ale z zaworem regulującym przepływ takich jak w VW/Skodzie/Audi/Seat.

    nic więcej, nic mniej ;)

    elektromagnetyczne sprzęgła powodują niemiłe odczucia szarpnięcia i nagłego spadku mocy. Są za to chyba trwalsze i bardziej niezawodne (zresztą jak prawie wszystko co prostsze w konstrukcji ) ;)

     

    bez spinki

    pozdro!

  11.  

    Komfort? zwykłe H6 jest naprawdę bardzo twarde

     

    Ja to chyba w innym matrixie żyję ;) .

    H6 twarde? Jeździłem w życiu różnymi autami, ostatnio nawet starym Chevroletem pickupem z niesprawnymi przednimi amortyzatorami co bujał się jak huśtawka :facepalm: , nigdy w życiu nie powiem że Legacy H6 BL/BP jest twarde, czy nawet sztywne. Jest takie jak powinno być poza tylnymi amortyzatorami, które przydałyby się twardsze, bo tył ma tendencję do bujania się.

    Ja osobiście cenię sobie zawieszenia które służą nie do izolowania kierowcy od rzeczywistości, bo to bywa niebezpieczne, tylko do utrzymania auta na drodze - a tę robotę zawieszenie w Legacy robi celująco (oczywiście jak na klasę auta).

     

     

     

     

    hmm...

     

    Jednak pozostanę, przy ocenie, że H6 jest twarde. Wszystko zależy od punktu odniesienia ;)

     

    Moim zdaniem zdecydowana większość aut klasy średniej będzie o wiele bardziej komfortowa niż Legacy BL/BP. Poza BMW E91 z zawieszeniem M nie jechałem o wiele twardszym SERYJNYM autem ( nie wątpię, że istnieją ).

    Co innego prowadzenie. Tutaj będę wypowiadał się w samych superlatywach, bo za twardością nastawów idzie trzymanie się drogi ;)

    Ja mam akurat OBK H6 2004 no ten oczywiście może się lekko bujać. Czy zawias jest twardy? Hmm jak dla mnie złoty środek, dobre tłumienie nierówności ale przy większych dziurach niestety coś tam zawsze puknie. A wyciszenie czy słabe? Jest w porządku bo motor Boxer jest po to żeby go słuchać - oczywiście zaraz po tym jak powinien jeździć :D   

     

    OBK to nie Legacy, ma inne nastawy. Jest sporo bardziej komfortowy :)

    Ja odrobinę krytykuję wytłumienie szumów toczenia. Powyżej 120km/h zaczynają być o wiele głośniejsze niż silnik, który bardzo przyjemnie brzmi i nie jest uciązliwy ;)

    BMW e90  robi to o wiele lepiej ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...