Skocz do zawartości

Rozaar

Nowy
  • Postów

    57
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Rozaar

  1. 20 minut temu, jako napisał(a):

    Płyn powinien być zaciągany spowrotem ze zbiorniczka do układu chłodzenia jak auto stygnie.

    U mnie po zgaszeniu i wystygnięciu poziom w zbiorniku się nie zmienia. Nie zaciąga płynu po schłodzeniu 

  2. 8 minut temu, Luku napisał(a):

    mam podobną sytuacje w lanosie 08 od jakiegoś czasu, zaczęło się w zimie, wlałem 2L borygo, uspokoiło się. Z 2 miesiące później znowu musiałem wlać 1.5L, nie kapie nigdzie na kolektory bo nie czuć, pod samochodem plama nie zostaje, nie kopci jakoś inaczej, też się zastanawiam o co chodzi, korek nie wydaje się uszkodzony ani nieszczelny, masła nie ma.

    kilka minut jazdy i wiatraki na pełne obroty, płyn się jakby rozpływa w powietrzu

    No to u mnie wiadomo co się z płynem dzieje co dolewam do chłodnicy bo wyrzuca go do zbiornika wyrównawczego a jak zbiornik się przepełni to obryzgane wszystko pod maską 

  3. 42 minuty temu, jako napisał(a):

    95-100 to normalna temperatura. Może korek zepsuty.

    No niby tak ale wcześniej się tak nie zachowywał, tym bardziej przy normalnej jeździe po mieście, 90-92 to był max. Spróbuję z korkiem

  4. Witam, od pewnego czasu borykam się z problemem w swojej imprezie. Łapie wysoką temperaturę przy normalnej jeździe po mieście. Wymieniony termostat i uzupełniony płyn chłodniczy a problem został. Objawy: po zalaniu płynu chłodniczego do pełna w chłodnicy i do poziomu między min a max w zbiorniku i przejechaniu 20-30 km po mieście samochód „wypluwa” płyn z chłodnicy do zbiornika dużo ponad stan MAX, a samochód łapie temperaturę 95-100 stopni. Od razu uprzedzę, niema masełka ani oleju w płynie chłodniczym a samochód nie kopci wcale. 

  5. Godzinę temu, ir3n3usz napisał(a):


    Nie ma to żadnego znaczenia. Pęknięcia są na płaszczu wodnym, ciśnienie gazów spalinowym z komory spalania dostaje się do układu chłodzenia. Tak samo może dostawać się przez uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Chociaż z tym się nie spotkałem. 100% przypadków wyrzucania płynu w dieslu, to były pęknięte głowice. Robiłem kilka razy takie silniki. A pękniętych głowic przy okazji wymiany shortblocków było na tony. 

    Zawsze jest cień nadziei, że to może być termostat. Nie kosztuje dużo, wymień go, ale nie licz na cuda. 

    W takim razie jak to zweryfikować od zewnątrz? Jest jakiś sposób? 

  6. Pacjent impreza GH w dieslu… Problem zaczął się po jednym razie gdy na autostradzie złapał zbyt wysoką temperaturę i wywalił wodę. Od wtedy samochód nawet przy zwykłej dynamicznej jeździe po mieście po jakimś czasie łapie temperaturę wody 95-100°C przy czym przed tym incydentem nawet spokojnie trzymał zawsze 90°.Płynu ze zbiorniczka nie ubywa. Jako winowajcę obstawiam termostat ale może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem.

  7. W dniu 31.05.2015 o 23:01, baca napisał:

    Z uwagi, iż poświęciłem bardzo dużo czasu na przeszukanie tego (i nie tylko tego) forum, w temacie związanym z OEM Kenwood Navi dedykowanego dla Subaru Impreza MY08< oraz Subaru Forester MY09<, a informację są szczątkowe i porozrzucane po różnych tematach, tworzę wątek poświęcony temu urządzeniu.

    W moim przypadku było tak, że gdy podjąłem decyzję o zakupie Lanosa, już mniej więcej wiedziałem jakie mody będę chciał w nim zrobić. Jednym z nich było wymiana fabrycznego radia Clarion, na Kenwood Navi OEM. I faktycznie stało się tak, że ta stacja została zakupiona wcześniej i czekała na Imprezkę. Pomimo, iż posiłkując się amerykańskimi forami, instalacja poszła gładko, to nie odbyło się bez małych komplikacji, które mam nadzieję są już za mną. Z uwagi, iż Kenwood bardzo fajnie rozszerza funkcjonalność samochodu, poprzez m.in. nawigację, kamerę cofania, zestaw głośnomówiący, funkcję CAN, przeglądy i wymiany oleju, itp, ten mod uważam za udany i polecam jego wykonanie. Poza tym bardzo ładnie komponuje się z deską...Ze swojej strony udzielę wszelkiej pomocy dotyczącej zakupu oraz montażu Kenwood. 

    W chwili obecnej na allegro są 3 sztuki i najważniejszymi rzeczami, które powinny być w zestawie to moduł GPS na fabrycznej blaszce oraz wtyk 24-pin, którego nie sposób znaleźć w PL. Gdyby wtyku jednak nie było, to pozostaje lutowanie... Gniazda i wtyki 20-pin oraz 14-pin są ogólnie dostępne.

    post-17407-0-12328800-1433105863_thumb.jpgpost-17407-0-17087500-1433105865_thumb.jpgpost-17407-0-17172100-1433105867_thumb.jpgpost-17407-0-68380300-1433105868_thumb.jpgpost-17407-0-67956100-1433105885_thumb.jpgpost-17407-0-22319600-1433105887_thumb.jpg

     

    Płyty 2014/2015 można dokupić, są aktualne. Zapraszam do dyskusji oraz poruszania tego tematu w jednym dedykowanym wątku.

    Mam pytanie z innej beczki troszkę. Od jakiego modelu ten panel klimatyzacji? Bardzo odświeża wygląd deski razem z radiem. Przy okazji czy były jakieś problemy przy montażu?

  8. Witam, jak zabrać się do zaślepienia zaworu EGR w imprezie 2.0D? 
    Zaślepiać od strony kolektora czy od strony chłodnicy spalin? 
    Gdzie mogę dostać zaślepki, lub czy lepiej dociąć na wymiar samemu? 
    co z wężykami i zasilaniem samego zaworu? 

  9. 2 godziny temu, st981777 napisał:

    Wydech robi się głośniejszy kiedy się rozgrzeje, z racji tego, że diesel ma chłodniejsze spaliny, trwa to dłużej niż w benzyniaku.

    Nie do końca by się to zgadzało ponieważ włącza się on w czasie jazdy na jakieś 10-15 min po czym znowu pomimo ciągłej jazdy wyłącza się 

  10. Mam wymieniony końcowy tłumik na akcesoryjny tłumik remusa w imprezie 2.0D, wydech dziwnie się zachowuje zwykle podczas jazdy brzmi bardzo przeciętnie i dosyć cicho ale co jakiś czas (nie ma na to reguły) zaczyna chodzić głośniej, bardziej basowo i nie ukrywam brzmi o niebo lepiej. Nie jest to raczej proces dopalania DPF ponieważ zdarza się na nawet 2 razy dziennie na trasie +/- 30 km i po sprawdzeniu w komputerze ilości dopalań od nowości jest to 550 dopaleń przy przebiegu 210 k km wiec średnio co ok. 300 km. Co może być przyczyną takiego zachowania? Załączam poniżej nagranie w trakcie trwania tego procesu. 

  11. 15 godzin temu, conrad napisał:

    Aby wymienić żarówkę postojową z prawej strony należy zdemontować pierwszy fragment dolotu powietrza, zamocowany na dwóch spinkach, otwieranych śrubokrętem.

    Z lewej strony, należy odkręcić samo zamocowanie akumulatora i odsunąć go maksymalnie, aby zrobić jak najwięcej miejsca (bez zdejmowania klem na akumulatorze).

     

      

    Mam dojście do nich tak jak mówiłeś ale nie mogę ich wyciągnąć. Trzeba przekręcić? Pociągnąć? Coś nacisnąć? Żeby wyciągnąć kostkę z żarówka 

  12. 3 godziny temu, ewemarkam napisał:

    To raczej nie immo. Jeśli z nim jest problem to rozrusznik kręci zazwyczaj

    Sprawdź skrupulatnie wszystkie bezpieczniki i jak możesz to kostkę stacyjki sprawdź miernikiem.

    .

  13. Godzinę temu, lutek34 napisał:

    gdzieś na desce powinna być ikonka kluczyka, jeśli po włączeniu zapłonu ta kontrolka nie gaśnie, to masz problem z immem.

    Ikonka kluczyka znika wiec możemy odrzucić problem z immobilizerem. Dzięki 

  14. 34 minuty temu, ewemarkam napisał:
    56 minut temu, Rozaar napisał:
    Witam, w jaki sposób zakodować kluczyk w imprezie GH 2009 diesel? Kluczyk zamyka i otwiera drzwi ale nie reaguje na przekręcenie w stacyjce, może chodzić o rozkodowany immobilizer. 

    Co znaczy nie reaguje na przekręcenie. Nie zapala? Czy zegary się nie włączają gdy przekręcasz na zapłon?

    Zegary się zapalają ale niema reakcji na próbę zapalenia samochodu

  15. Witam, jestem po włożeniu świeżo wyremontowanego silnika do samochodu. Po podłączeniu akumulatora zarówno radio, światła, nawiewy, deska działają. Na desce po przekręceniu kluczyka zapaliło się bardzo dużo kontrolek, zapewne wiele błędów wskoczyło po wyciągnięciu silnika. Problem w tym ze samochód nie kręci, po przekręceniu kluczyka rozrusznik nawet nie drgnie. Od razu mogę powiedzieć ze sprawdziłem podłączenie rozrusznika który przed remontem działał bez najmniejszych problemów. Czy może to być kwestia wielu błędów i któryś z nich może odcinać prąd do rozrusznika? 

  16. 7 godzin temu, Tutek napisał:

    A czego Wy oczekujecie od ASO czy też dilera? Mają do Was dzwonić i płacić żebyście nie kupowali SBD? A jak już kupiliście to mają odebrać i zamienić na nowe auto z rocznika 2022? Dziwię się ludziom, którzy w dobie internetu kupują SBD w ciemno, albo na podstawie opinii promila zadowolonych użytkowników wychodzą z założenia, że ich nieszczęście ominie. A jak jednak nie ominie, to są pretensje do całego świata tylko nie do siebie, że kupiło się tykającą bombę zegarową, o której co gorsza wie cały internet, oczywiście oprócz kupującego. 

    Nikt nie mówił ze czegoś oczekuje, no może jedynie przyznania się wprost do błędu jaki został popełniony przy konstruowaniu tego silnika. 
     

    Przedstawilem jedynie jak taki remont wyglada kosztowo w porównaniu do tego co oferuje w tym tym przypadku ASO.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...