Skocz do zawartości

Ozyn35

Użytkownik
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Ozyn35

  1. Nie chciałbym gasić tej radości i szczerze, to chciałbym się mylić ale.... Poprawa sytuacji po czyszczeniu przepustnicy i jej adaptacji to zabieg usuwający bolączkę falujących obrotów (jak i również zamulania w zakresie 2-3 tys obrotów) niestety tylko na pewien czas :( Problem leży ponoć znacznie głębiej i jak to ktoś wspomniał w którymś z wątków może wiązać się np. z koniecznością regulacji zaworów. Przyczyn i potencjalnych rozwiązań wymienianych jest wiele.

    Jeśli zatem czyszczenie przepustnicy okaże się rozwiązaniem czasowym, szukać trzeba dalej i rozsądnie będzie robić to w kolejności od tych najmniej kosztownych ;)

  2. Podłączę się pod temat, bo zmagam się z podobnym problem, który ostatnio irytuje mnie coraz bardziej. Przy zimnym silniku obroty falują tak bardzo, że przy wysprzęgleniu (np. dojeżdżając do świateł) wahnięcia obrotów są tak duże, że auto gaśnie. Pacjentem jest Legacy IV z 2007, 165 KM, przepływka nowa, filtr powietrza nowy (K&N), przepustnica czyszczona a w końcu wymieniona na nową - objaw niestety pozostał.

    W innym temacie, ktoś chciał się założyć o flaszkę, że przyczyną jest czujnik położenia biegu jałowego.

    Jeszcze tego nie sprawdzałem ale może ktoś tak lub będzie miał ochotę sprawdzić. I nie jest to zapewne objaw z typu TTTM, bo wcześniej tak się nie działo. Na zimnym silniku obroty były wyższe i obniżały się w miarę nagrzewania silnika.

    A może jakiś inny czujnik, skoro temperatura silnika ma znaczenie???

  3. W weekend niestety ciężko kogoś złapać. Dodatkowy problem to unieruchomione auto. Na szczęście po sąsiedzku mieszka znajmy znajomego, który ponoć niejeden silnik już składał. Podszedł osłuchać i na dzień dobry stwierdził, że przeskoczył rozrząd bo "wali po zaworach".

    Znajomy ogarnięty mechanik zgodził się wziąć Legasia jutro na serwis. Rano laweta i do warsztatu. Co dokładnie się stało, powie jak sam posłucha, zobaczy itd.

    Może się skończyć na ponownym ustawieniu rozrządu - w najlepszej sytuacji lub na grubszym remoncie, jeśli wysypało się coś więcej. Przez ostatnie lata serwisował mi auta jakie miałem i robił to zawsze rzetelnie a i kieszeni nie drylował. Inną opcją jest serwis Subaru w Mikołowie ale jak policzę koszt lawety + naprawę, to coś mi mówi, że koszty będą znacznie większe.

    I pomyśleć, że to wszystko przez padający akumulator....

  4. Witam, dzisiaj rano przy próbie odpalenia mojego Legasia 2.0 z 2007r. okazało się, że aku już nie domaga. Podpiąłem się więc kablami do auta żony i po kilku minutach ładowania załapał ale wtedy ku mojemu przerażeniu silnik pracował gorzej jak w traktorze!!! Szybko go zgasiłem. Oczywiście po pracy jadę po nowe aku. Pytanie zasadnicze, co spowodowało taką pracę silnika??? Coś mi wróży spore wydatki ale obym się mylił...

    Aku jest już nowy ale objawy takie same. A słychać to tak:
     

    IMG_0685.MOV

  5.  

    attachicon.gifi-uklad-wydechowy-catback-subaru-legacy-2005-09-2-5l.jpgattachicon.gif13042014452.jpg

    Dziurke w rurce dolotowej jakos sie zalata,poki co,puszki-tlumiki nie rzeza,ale ,jak padnie calosc,to zastanwaim sie,czy dobierac uzywane sportowo brzmiace nierdzewki tlumiki,czy orygi...Uzywanego ze szrotu chyba sobie odpuszcze....Ale,widze,ze najpierw poleci trojnik,to tez pewnie koszt,chyba,ze da sie dorobic...

     

    Jak sie wysypia to zrob sobie calosc z nierdzewki, a co do trojnika to zaplacilem chyba 100zl wiec koszt praktycznie zaden jak na Subaru.

     

    witam,jestem wlasnie po wymianie ukladu wydechowego,przezarlo rury przed koncowymi tlumikami wydech mial 8lat,zalozylem turbo works 1350pln ladnie brzmi i nie jest przesadnie glosny,caly wydech swietnie zrobiony i dopasowany do legacy IV polecam bo warto.

     

    Witam, masz lub mógłbys zrobić jakis filmik, jak to brzmi??? Wygląda bardzo fajnie. Mi już puścił trójnik ale po pierwszej naprawie jest OK, drugiej mógłby już nie przetrwać więc ta opcja byłaby całkiem fajna.

  6. Witam mam taki problem w moim Subaru Legacy z 2008 roku z silnikiem 2.0 150 koni (benzynka). Tydzień temu zapaliła mi się kontrolka check engine razem z migającym tempomatem. Po podłączeniu pod komputer wyswietlił się błąd P420. Chciałbym wymienić sonde ale nigdzie nie moge znalezc ponieważ nie znam numeru produktu... Dodam też że jest to pierwsza sonda przed katalizatorem. Czy ktoś z was juz wymieniam taka sonde i zna jakis dobry sklep w Polsce z wysylka za granice??? Pozdrawiam :)

    Kolego miałem ten sam problem co i Ty. Na początek proponuję wykręcenie sondy i jej wyczyszczenie np. środkiem do czyszczenia gaźników lub przepustnic, lub po prostu benzyną ekstrakcyjną. U mnie pomogło i problem zniknął. Na marginesie zaznaczę, że kupiłem nową ale problem pozostał. Także mam nową na ewentualną zamianę.

    Pozdrawiam.

  7. Bzikus7 zgadzam się w każdym słowie, o którym napisałeś w kwestii konwersji. Owszem da się to zrobić samemu tudzież z pomocą kolegi i myślę, że wielu to zrobiło. Ja napisałem z punktu widzenia raczej laika - mojego punktu widzenia, który może i by się pobawił ale póki co, nie mam na to czasu ani nie mam za bardzo gdzie. Ty z kolegą zrobiłeś to za 2 tys. choć nie wspomniałeś ile czasu Wam to zajęło, ja w ASO - mniemam, że szybciej (zważywszy na fakt, że zakres prac był szerszy a całość zajęła 5-6 godzin) a cena konwersji była chyba ciut mniejsza (musiałbym dokładnie sprawdzić FV). Mam nową lekką jednomasę (co nie jest bez znaczenia - auto znacznie szybciej wkręca się na obroty i mułowate 165 KM już nie jest aż tak mułowate) nowe sprzęgło itd itp.

    Jak widzę na fotkach, zadałeś sobie trud wyciągnięcia całego silnika. W moim przypadku był on tylko opuszczony. Niemniej zyskałeś na pewno bardzo cenne doświadczenie. Ja wziąłem jeden dzień urlopu w pracy więc zależało mi na wykonaniu całego zakresu prac w ciągu jednego dnia, co udało się osiągnąć.

    A a'propos stwierdzenia, że Subaru to jednak specyficzna marka, to do tego wniosku doszedłem również z własnej autopsji. Przykłady? Wymiana świeczek, niby banał - znany w mojej okolicy (zaznaczam, że wielomarkowy) nie ASO-wy serwis mówi, że tego nie zrobi, bo nie ma "specjalnego" klucza do ich odkręcenia. Diagnostyka komputera - nie mamy specjalistycznego oprogramowania itd. Może w okolicach Zabrza po prostu brak specjalistów i stąd takie moje wnioski. Pech??? Jadę do pobliskiego ASO a tam.... najpierw wymienimy to, a jak nie pomoże, to to.... a jak nie pomoże, to... itd.....

    To są oczywiście moje wnioski. Ja po prostu nie chcę, żeby ktoś na moim aucie eksperymentował lub się uczył. Decyzja jest indywidualna.

    Cieszy mnie fakt, że ktoś sam potrafi sobie poradzić ze swoim subarakiem i szczerze mówiąc zazdroszczę. Ja przy moim obecnym "problemie" zamiast wymieniać kolejne (nie tanie) części zgodnie z kolejnymi diagnozami niby ASO lub nie ASO, wolę oddać swoje auto w ręce specjalisty. To moje zdanie, reszta jest milczeniem ;-)

    Pozdrawiam.

  8. Witam serdecznie,

    wiem, ze temat był juz poruszany, ale nie mogę nigdzie znalećż informacji gdzie można kupić całość zestawu (numery części, sklep, producent, itd) niezbędnego do zamiany dwumasy na jednomasę.

    Będę wdzięczny za info

    KkAaZz

     

    Kiedyś miałem ten sam problem co Ty. Szukałem... czytałem... coś... ktoś... gdzieś.... W końcu umówiłem się z Panem Markiem Kluszczyńskim z MTS Subaru z Dzierżoniowa. Pojechałem. Pan Marek zajął się moim Legasiem od rana. Oprócz konwersji na jednomasę wraz z całym osprzętem robiłem jeszcze kilka innych rzeczy. I powiem Ci tak, zadzwoń umów się i jedź a będzie Pan zadowolony. I z ceny a przede wszystkim z jakości wykonanej roboty. Bez zbędnej kryptoreklamy - full profeska (nie umniejszam tu oczywiście innym specjalistom, z wyjątkiem jednego ASO, w którym byłem i więcej nie pojadę). Wkrótce znowu się wybieram a przynajmniej planuję, muszę umówić jakiś dogodny termin. I mimo tego, że mam kawałek drogi, pofatyguję się.

    Jednym słowem, z mojego punktu widzenia, gra nie warta świeczki tzn. nie szukaj części, nie rób konwersji z kolegą mechanikiem w garażu. Subaru, to o tyle specyficzna marka, że albo mechanicy sami uciekają przed jakąkolwiek pracą przy nich, albo na nich eksperymentują a tego Ci nie polecam. Życzę trafnego wyboru i udanej konwersji.

  9. Przepustnica wymieniona a problem.... wydaje się rozwiązany :D Obroty wróciły do normy, przygasanie zniknęło. Odpukać w niemalowane... oby nic się nie zmieniło. Widać w moim przypadku rzeczywiście problem tkwił w przepustnicy.

    Pzdr.

  10. W uzupełnieniu : czas i miejsce są wciąż sprawą otwartą.

    Kiedy zbierzemy wstępne deklaracje od uczestników, przyjdzie czas na organizowanie miejsca i ustalanie terminu.

    W uzupełnieniu listy uczestników - dadaję Dyrekcje , która zadeklarowała sie już 31 lipca , co mnie ogromnie ucieszyło :)

    Lista wygląda więc tak :

    1. MForbi - OBK

    2. MForbiowa - Forester

    3. KamilP - Legacy IV kombi

    4. Zelazny

    5. eddie_gt4 - Tribeca B9

    6. tROZ - Forek

    7.Ricardo

    8. piotroot

    9. inexo - imprezka z 98

    10. Giechu

    11. Crazy_Ivan - t urbodziadek

    12. KiF

    13. Adson

    14. Adrian

    15. Debtux

    16. Vince_SND

    17. Dyrekcja

    18. Ozyn35 - Legacy IV kombi

  11. Koledzy, MM Cars postawiło dzisiaj diagnozę - elektronika w przepustnicy oraz dwa niepoprawnie działające (przypchane) wtryskiwacze (ma pomóc środek do czyszczenia - wlany). Z racji, że nowa to koszt ponad 3 tys. PLN jestem na etapie poszukiwania innej "nowej" sprawnej. Jak wymienię i pomoże dam znać.

    Ok, dzieki za info. Mozesz podac nazwe srodka uzytego do czyszczenia ukladu paliwowego? Zakladam, ze to srodek, ktory wlewa sie do baku i podawany jest z paliwem do ukladu?

     

    Dokładnie - środek do czyszczenia wtryskiwaczy wlewa się do baku (jedna buteleczka na 50 litrów paliwa). Nazwy nie pamiętam ale to jeden z wielu jakie można dostać na stacji benzynowej.

  12. Koledzy, MM Cars postawiło dzisiaj diagnozę - elektronika w przepustnicy oraz dwa niepoprawnie działające (przypchane) wtryskiwacze (ma pomóc środek do czyszczenia - wlany). Z racji, że nowa to koszt ponad 3 tys. PLN jestem na etapie poszukiwania innej "nowej" sprawnej. Jak wymienię i pomoże dam znać.

  13. Podłączę się pod temat, bo mnie też dręczy ten sam problem. A wziął się on od tak.... nie wiadomo skąd. Podczas jazdy po ok. 100km, w mieście, w trakcie skręcania na skrzyżowaniu po wciśnięciu sprzęgła w czasie zmiany biegu auto zgasło. Początkowo myślałem, że to pojedynczy przypadek. Niestety... sytuacja powtarza się od tej pory prawie za każdym razem. Po wciśnięciu sprzęgła w czasie zmiany biegów, obroty spadają gwałtownie w dół, po czym rosną do 2 tys i stabilizują się na poziomie 800. Objaw ten występuje tylko w czasie jazdy a raczej dojeżdżania np. do skrzyżowania. Na postoju, czy zimny, czy ciepły, obroty są równe. Rozpocząłem więc próby wyeliminowania przyczyny:

    1) Podłączenie pod kompa - zero błędów.

    2) Czyszczenie przepustnicy + adaptacja - b/z

    3) Nowe świeczki - b/z

    4) Nowy filtr K&N - b/z

    5) Regulacja zaworów - na razie z racji tego, że 4 tys km temu były wymieniane szklanki i regulowane zawory - odłożyłem.

     

    Dzisiejsza wizyta w ASO w Mikołowie, też nie dała rozwiązania. Panowie wstępnie również upatrywali przyczyny w jednej z w/w rzeczy. Zaproponowali pozostawienie auta na 2 dni w celu dogłębnego prześwietlenia (niestety termin dopiero na po 7 sierpnia).

    Może ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał podobny problem i podzieliłby się swoją wiedzą??? Może jeszcze jakieś sugestie???

    Będę wdzięczny.

    Czy obroty spadaja także, kiedy nie kręcisz kierownicą (jedziesz prosto ze stałą prędkością i wciśniesz sprzęgło)? Jak przeprowadzałes adaptację po czyszczeniu przepustnicy i czy uszczelka została wymieniona na nową czy założona stara? Jak wyglądały świece i czy zachowałeś stare (próba założenia starych)?

    Tak, obroty spadają również kiedy nie kręcę kierownicą. Adaptacja po resecie kompa (wg zaleceń) to pozostawienie auta na wolnych obrotach przy wyłączonych wszystkich urządzeniach pobierających prąd do czasu włączenia się wentylatorów - uszczelka stara (aczkolwiek wyglądała jakby była wymieniona na nową, zwłaszcza, że przepustnica nie była zbyt zabrudzona).

    Świeczki nie wyglądały na wyeksploatowane ale ponoć na jednej iskra nie była równa.

  14. Podłączę się pod temat, bo mnie też dręczy ten sam problem. A wziął się on od tak.... nie wiadomo skąd. Podczas jazdy po ok. 100km, w mieście, w trakcie skręcania na skrzyżowaniu po wciśnięciu sprzęgła w czasie zmiany biegu auto zgasło. Początkowo myślałem, że to pojedynczy przypadek. Niestety... sytuacja powtarza się od tej pory prawie za każdym razem. Po wciśnięciu sprzęgła w czasie zmiany biegów, obroty spadają gwałtownie w dół, po czym rosną do 2 tys i stabilizują się na poziomie 800. Objaw ten występuje tylko w czasie jazdy a raczej dojeżdżania np. do skrzyżowania. Na postoju, czy zimny, czy ciepły, obroty są równe. Rozpocząłem więc próby wyeliminowania przyczyny:

    1) Podłączenie pod kompa - zero błędów.

    2) Czyszczenie przepustnicy + adaptacja - b/z

    3) Nowe świeczki - b/z

    4) Nowy filtr K&N - b/z

    5) Regulacja zaworów - na razie z racji tego, że 4 tys km temu były wymieniane szklanki i regulowane zawory - odłożyłem.

     

    Dzisiejsza wizyta w ASO w Mikołowie, też nie dała rozwiązania. Panowie wstępnie również upatrywali przyczyny w jednej z w/w rzeczy. Zaproponowali pozostawienie auta na 2 dni w celu dogłębnego prześwietlenia (niestety termin dopiero na po 7 sierpnia).

    Może ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał podobny problem i podzieliłby się swoją wiedzą??? Może jeszcze jakieś sugestie???

    Będę wdzięczny.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...