Skocz do zawartości

Liga Gokartowa Reaktywacja !!


beben

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przed zakrętem 8 wjeżdzacie na te płyty czy trzymacie się bliżej środka toru ?

 

Moim skromnym zdaniem nie warto.

Hamowanie jest wtedy niestabilne.

Sugeruje jechac po nawrocie blisko wewnetrzej bo po zewnetrznej jest bardzo slisko.

Nie warto tez spieszyc sie z dodawaniem gazu.

 

Potestowałem trochę wczoraj wyjazd na płyty i cofam powyższą opinię.

Jest bardzo podobnie - zrobiłem 56.58 jezdżąc po płytach.

 

-- 17 wrz 2010, o 11:48 --

 

Tak jak kj5d na 8 omijam plyty ale wyjezdzam tam szeroko i dosyc wczesnie plynnie dodaje gazu.

ja jade 4 dosyc ciasno na wyjsciu tak aby potem przez 5-6 cisnac juz na maksa, wchodzac w 13 lekko odejmuje na chwilke gokart sie ustawia i gaz do dechy pod oponyn na wyjsciu, 14 po 3-4 okrazeniach jade bez odejmowania ( nie wiem czy wazacy wiecej tez tak moga ).

 

Ja wszystko tak samo - dokładnością do uwagi powyżej dot. płyt.

 

-- 17 wrz 2010, o 11:57 --

 

A i jeszcze pytanie laika: Czemu niektórzy siedzą bardzo blisko kierownicy, dosłownie zgarbieni, a niektórzy normalnie, opierając się o fotel. Takie wychylanie się do przodu daje jakieś wymierne korzyści ?

 

Zawodowcy siedzą zawsze prosto - Nie jestem pewien ale w profesjonalnym kattingu jest to chyba nawet wymagane.

Teoretycznie możesz w ten sposób dociążąć przód lub tył - Ponieważ waga zawodnika jest znaczacą częścią całego pojadu.

Teoretycznie schylając się nad kierownicę zmniejszasz opory powietrza.

Praktycznie nie sądzę aby na RCW maięło to wieksze znaczenie.

 

Natomiast ważne jest jak ustawisz siedzenie.

Ja staram się siadac możliwie daleko ale tak aby wygodnie operować gazem i hamulcem.

W ten sposób zmiejszam trochę nadsterowność bo dociążam tylną oś.

Poza tym balansuję trochę ciałem na boki łukach na zewnętrzną - dociążajac stronę zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wlasnie ogladalem Mistrzostwa Swiata w kartingu tor Zuera i na prostej startowej zawodnicy doslownie dotykali kaskiem kierownicy, tak wiec mozna tak robic i chyba cos im to daje, inna sprawa, ze taka 125 ma znacznie wieksza predkosc i te opory sa wieksze no ale jak sie chce urwac 0.1s to trzeba probowac wszyskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
to ustalmy w takim razie następną edycję ligi na 04.11

 

 

no i git :!:

 

tylko może nam się uda spotkać jakoś wcześniej niż o 20, bo jest znacznie luźniej na torze.

Poza tym ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka gdy po przyjeździe na tor okazało się, że jest zarezerwowany na kilka godzin :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko może nam się uda spotkać jakoś wcześniej niż o 20, bo jest znacznie luźniej na torze.

 

to co 19 :?:

 

Poza tym ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka gdy po przyjeździe na tor okazało się, że jest zarezerwowany na kilka godzin

 

może wcześniej zadzwonić i spytać czy nie ma jakiejś rezerwacji :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...