Skocz do zawartości

Forester , problemy z otwieraniem, centralny zamek


Torveg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od miesiąca jestem posiadaczem Forestera 2.0 2010r.

Mam problem z centralnym zamkiem. Kluczyk otwiera mi drzwi za 10-40 razem. Baterie w kluczyku już wymieniłem. Samochód reaguje na naciskanie kluczyka bo widzę, że zaczyna migać kontrolka immobilizera (czerwony kluczyk).  Przy otwarciu kluczykiem drzwi zaczynają migać awaryjne, tak jakby alarm się włączał, ale syrena była wyłączona.Podejrzewam, że to coś z alarmem.  Miał ktoś takie objawy?

 

Poprzedni właściciel mówił,że spalili mu w serwisie komputer centralny i wymieniali. Dzisiaj pooglądałem samochód, porobiłem fotki i mam parę pytań.

1.Czy ktoś wie do czego służą diody na desce. Jedna jest zapewne od alarmu, a druga?

2.Pod kierownicą wisi luźno złącze, do czego służy?

3. Guzik nad bezpiecznikami sluży do programowania alarmu?

4. Czy to obok guzika z żółtym kapturkiem to złącze i do czego służy?

5. Ten dziwny nalot na bezpiecznikach wyglądający jak lakier bezbarwny może o czymś świadczyć?

bezpieczniki.jpg

diody.jpg

zlacze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kontrolka imobilizera miga nieustannie gdy niema kluczyka w stacyjce! Więc niema nic wspólnego z zamkiem. Instalacja jest robiona na zapas większości wyposażenia więc jest dużo wtyczek i różnych kabli które akurat w tej wersji są zbędne. Ale jutro zerkne u siebie do dam znać co konkretnie tam jest

A druga sprawa czy zamyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...