Skocz do zawartości

Typy skrzyń automatycznych 4EAT


Maniek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do znawców tematu czy oznaczenie skrzyni musi być identyczne żeby ją podmienić, teraz mam skrzynie TZ1A4ZFAAA a znalazłem TZ1A4ZRDAA

teoretycznie powinna pasować ale nigdy nic nie wiadomo czy coś nie pozmieniali w sterowaniu albo budowie. Znalezienie o identycznych numerach graniczy z cudem i muszę coś innego wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś opcja ale wiadomo że to kosztuje i to nie mało - wartość całego legacy  albo 4 używanych skrzyń

Edytowane przez Maniek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używką to jest trochę jak kupowanie kota w worku. Ja bym na Twoim miejscu zadzwonił do Soto z Sędziszowa o wstępną wycenę, ile biorą za demontaż, montaż skrzyni, rozebranie i złożenie skrzyni. Ja u nich remontowałem 10lat temu skrzynię w Pontiacu, skrzynia po remoncie pracowała wzorowo.

 

Wracając do Twojego pierwszego pytania to Twoja skrzynia jest do silnika 2.5l a ta druga do silnika 2.0l, więc może być zonk z przełożeniami i sterowaniem.

2012-01-29_224102_1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lutek34 napisał:

Z używką to jest trochę jak kupowanie kota w worku. Ja bym na Twoim miejscu zadzwonił do Soto z Sędziszowa o wstępną wycenę, ile biorą za demontaż, montaż skrzyni, rozebranie i złożenie skrzyni. Ja u nich remontowałem 10lat temu skrzynię w Pontiacu, skrzynia po remoncie pracowała wzorowo.

 

Do sędziszowa napewno nie pojade, na początku roku kolega remontował skrzynie w a6 i trzymali to auto miesiąc a skrzynie rozbierali 2 razy bo źle poskładali, a po remoncie i tak nie działa idealnie. Ogolnie na warsztacie syf jak już to poszukam innego.

 

W skrzyni z 2.0 faktycznie może być inna elektronika, chyba nie będę ryzykował. Dzięki za tabelke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu szukalem skrzyni at do imprezy gf usa identycznej nie znalazlem ale znalazl sie komplet z dyfrem od legacy rok mlodszego jak moja impreza i jedynie zmienilem wiazkę od skrzyni tą krotką na swoją, skrzynia hula elegancko. Starsze skrzynie nie byly tak rozbudowane ja nowsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...