Skocz do zawartości

GCB 1.8 4WD - jaki przegub zewnętrzny?


uachol

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejrzeniu bardzo wielu tematów i nie znalezieniu żadnej sensownej odpowiedzi na swoje pytanie, postanowiłem sam założyć temat. Posiadam GCB (kombi) 1.8 16v. Według VIN-u produkcja luty 1995 - tak więc bezsprzecznie rok modelowy 1995. Chciałem wymienić przegub zewnętrzny, lecz w katalogu Inter Cars znalazłem dwa różne - jeden do modeli do 1995, drugi od 1995. Różnią się wyłącznie ilością frezów od strony półosi - jeden ma 22, drugi 30. Bardzo mi zależy na tym, żeby móc od razu zamówić właściwy przegub a nie demontować, liczyć frezy i czekać aż przyślą ten odpowiedni. Po prostu nie mam zapasowego auta i całą naprawę będę musiał wykonać w ciągu jednego dnia. Bardzo Was proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Też posiadam wagona 1.8, tylko rocznik 94, również miałem z tym problem, zdaje się, że były do wyboru dwa rodzaje - 27 i 22 frezy. Dopiero znajomy ze studiów, który miał praktyki gdzieś w serwisie Subaru stwierdził, że te z mniejszą ilością ząbków były puszczane na rynek brytyjski zdaje się, ale nie jestem pewien w 100% tego info, ostatecznie podszedl przegub z 27. Ogólnie polecam odkręcić nakrętkę - powinno być widać frezy i można policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, akel napisał:

Hmmm... Też posiadam wagona 1.8, tylko rocznik 94, również miałem z tym problem, zdaje się, że były do wyboru dwa rodzaje - 27 i 22 frezy. Dopiero znajomy ze studiów, który miał praktyki gdzieś w serwisie Subaru stwierdził, że te z mniejszą ilością ząbków były puszczane na rynek brytyjski zdaje się, ale nie jestem pewien w 100% tego info, ostatecznie podszedl przegub z 27. Ogólnie polecam odkręcić nakrętkę - powinno być widać frezy i można policzyć.

 

Z tego, co czytałem, 27 jest od strony koła - w obydwu przypadkach. Różnią się tylko ilością frezów od strony półosi, więc odkręcenie nakrętki nic nie da. Ale dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...